Volvo XC60 Recharge

Wybierz wersję Volvo XC60

Volvo XC60 Vapour Grey

Essential

Od 264 900 zł

Podstawowy poziom wyposażenia oferujący charakterystyczne dla Volvo wzornictwo i komfort.
Volvo XC60 Vapour Grey

Core

Od 269 900 zł

Standardowy poziom wyposażenia oferujący komfortową jazdę i łączność ze światem.
Volvo XC60 Vapour Grey

Plus Bright

Od 289 900 zł

Zamów większy od standardowego, bogaty zestaw wyposażenia, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do pełnej harmonii podróży.

Plus Dark

Od 292 900 zł

Zamów większy od standardowego, bogaty zestaw wyposażenia, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do pełnej harmonii podróży.

Plus Dark

Od 292 900 zł

Zamów większy od standardowego, bogaty zestaw wyposażenia, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do pełnej harmonii podróży.

Plus Black Edition

Od 299 900 zł

Zamów większy od standardowego, bogaty zestaw wyposażenia, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do pełnej harmonii podróży.
Volvo XC60 Vapour Grey

Ultra Bright

Od 309 900 zł

Zamów najwyższy poziom wyposażenia oferujący optymalny komfort, zaawansowane funkcje łączności i wyjątkowy szwedzki styl.

Ultra Dark

Od 312 900 zł

Nowoczesne i dynamiczne wzornictwo nadwozia z czarnymi błyszczącymi detalami. Zamów najwyższy poziom wyposażenia oferujący optymalny komfort, zaawansowane funkcje łączności i wyjątkowy skandynawski styl.

Ultra Black Edition

Od 319 900 zł

Zamów większy od standardowego, bogaty zestaw wyposażenia, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do pełnej harmonii podróży.

Polestar Engineered

Od 374 900 zł

Czyste osiągi i wyrafinowana dynamika jazdy. Wyposażony w zawieszenie Öhlins, kute felgi i hamulce Akebono.
Cena podstawowej wersji:
264 900 zł brutto

Podstawowe dane techniczne:

Rodzaj paliwa:
Hybryda, benzyna
Silnik:
T6 AWD plug-in hybrid
Moc maksymalna (KM):
350
Czas przyspieszenia:
5,7 s
Śr. spalanie:
6,0 l/100km
Prędkość maksymalna:
180 km/h
Pojemność bagażnika:
468 l
Miejsc:
5
Wysokość:
165,8 cm
Długość:
468,8 cm
Szerokość z lusterkami:
217,1 cm
Prześwit:
21,6 cm
Zasięg na silniku elektr.:
-
Volvo XC60 Recharge

Zobacz co otrzymujesz w standardzie:

Usługi Cyfrowe - 4 letnia subskrypcja. Google Assistant, Google Maps i Google Play Store; Panoramiczne okno dachowe; Reflektory LED; Kamera Park Assist, tył; Dwustrefowy system klimatyzacji; Bezprzewodowe ładowanie telefonu; System audio High Performance; 18-calowa felga w kolorze czarnym (Black), szlifowana z 5 podwójnymi ramionami.

Samochód rodzinny o napędzie plug-in

Większy udział napędu elektrycznego w codziennych wyjazdach i bardziej zrównoważone podróżowanie. Płynna i intuicyjna jazda dzięki ulepszonemu prowadzeniu jednym pedałem.

Większa wszechstronność

Świetne osiągi na napędzie elektrycznym i wiele więcej, by każdy Twój dzień z Volvo był jeszcze bardziej Twój. Duży bagażnik i wiele schowków w XC60 zaplanowano tak, by nie rezygnować z zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa.

Samochód elektryczny z planem awaryjnym

Przełączaj między trybami Fully electric, Hybrid, Power, All-wheel drive (AWD) i Off-road, aby łatwo dostosować samochód do swoich preferencji w różnych warunkach drogowych.

Volvo XC60 niebieskie Denim Blue przód

Volvo XC60

Samochody nowe

Sprawdź aktualną ofertę
Volvo XC60 używane czerwone bok

Volvo XC60

Samochody używane Selekt

Sprawdź aktualną ofertę
Volvo XC60 Recharge przód

Bardziej inteligentne XC60

Wbudowane usługi Google

Wbudowane usługi Google i ekscytujące wrażenia z jazdy hybrydą plug-in – Volvo XC60 to SUV, który jest pod każdym względem inteligentniejszy. Asystent Google, Mapy Google i Sklep Google w Twoim samochodzie Volvo.

Volvo XC60 Recharge napęd

Volvo XC60 Recharge

Hybryda typu plug-in

Volvo XC60 Recharge jest napędzane naszym najnowszym hybrydowym układem napędowym typu plug-in (PHEV). Zapewniając wysoką moc i większy zasięg w trybie elektrycznym, ten średniej wielkości dynamiczny SUV optymalizuje wolność, jaką daje w pełni elektryczny napęd i jeszcze bardziej zmniejsza emisję spalin.

Najlepsza nawigacja w swojej klasie

W pełni zintegrowane z samochodem Mapy Google, obsługa głosowa przy użyciu Asystenta Google, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i automatyczne korekty trasy pozwolą Ci bezproblemowo dotrzeć do celu.

Praktyczne udogodnienia

Dzięki Asystentowi Google w Twoim Volvo możesz uzyskiwać wskazówki dojazdu, korzystać z funkcji rozrywkowych, utrzymywać kontakt ze znajomymi, rodziną i współpracownikami oraz dostosowywać warunki panujące w kabinie – wszystko to bez odrywania rąk od kierownicy. Aby rozpocząć, wystarczy powiedzieć „Hej Google”.

Wykorzystuj każdą chwilę podczas jazdy

Dzięki Google możesz połączyć swoje ulubione aplikacje i urządzenia, aby sprawnie organizować cały swój dzień. Łatwe łączenie się ze zgodnymi urządzeniami inteligentnego domu i sterowanie nimi w samochodzie zapewnia spokój i wygodę.

Większy zasięg napędu elektrycznego

Zajedź dalej na jednym ładowaniu. W trybie w pełni elektrycznym Volvo XC60 Recharge może przejechać do 79 km przy zerowej emisji spalin.*

* Dane są oparte na danych WLTP uzyskanych w określonych warunkach testowych. Rzeczywisty zasięg jazdy i zużycie energii osiągane w rzeczywistych warunkach różnią się w zależności od stylu jazdy i innych czynników zewnętrznych. Dane liczbowe mają charakter wstępny, ostateczna certyfikacja pojazdu w toku.

Jazda przy użyciu jednego pedału (One Pedal Drive)

Zoptymalizowana funkcja jazdy przy użyciu jednego pedału zapewnia płynną zelektryfikowaną jazdę bez konieczności częstego naciskania pedału hamulca.

Przy hamowaniu silnikiem lub z wykorzystaniem pedału hamulca, energia kinetyczna samochodu zamiast bezproduktywnie zamieniać się w ciepło jest zamieniana w energię elektryczną i trafia z powrotem do akumulatora. Odzyskiwanie energii hamowania pozwala też na sterowanie samym pedałem gazu, dzięki czemu kierowca kontroluje przyspieszenie i hamowanie korzystając z jednego tylko pedału. System One Pedal Drive to płynna i satysfakcjonująca jazda.

System sterowania One Pedal Drive to większy komfort prowadzenia (zwłaszcza w korku, gdy co chwilę się zatrzymujemy i ruszamy), radość z jazdy i poczucie kontroli nad autem, a do tego większe bezpieczeństwo, ponieważ w nagłej sytuacji skraca się droga hamowania (hamowanie rozpoczyna się w momencie zwolnienia pedału gazu, jeszcze zanim naciśniemy hamulec). Zaletą są też niższe koszty serwisu z racji niższego zużycia klocków hamulcowych.

Volvo XC60 Recharge kierowca wnętrze

Volvo XC60 Recharge

Najwyższej jakości multimedia i dźwięk

Dzięki Asystentowi Google możesz sterować głosowo niektórymi funkcjami SUV-a XC60 Recharge. Za pośrednictwem znajomego interfejsu i komend głosowych możesz cieszyć się rozrywką i utrzymywać kontakt z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami. Dzięki dostępowi do aplikacji w Google Play i opcjonalnemu systemowi audio high-end Bowers & Wilkins Twój samochód staje się częścią Twojego stylu życia.

Volvo XC60 Recharge widok z tyłu

Volvo XC60 Recharge

Dotychczasowe wersje wyposażenia (do roku 2021)

 • Momentum
 • Inscription
 • R-Design
Volvo XC60 hybryda plug-in

Volvo XC60 Recharge

Nowe wersje wyposażenia (od roku 2022)

 • Core
 • Plus Bright
 • Plus Dark
 • Ultimate Bright
 • Ultimate Dark
 • Polestar Engineered

Wynaleźliśmy niektóre z najważniejszych rozwiązań w historii bezpieczeństwa pojazdów, a nadchodzą kolejne…

Volvo poduszki powietrzne

Volvo XC60 Recharge

Kurtyny i boczne poduszki powietrzne

Technologia poduszek powietrznych bardzo się zmieniła od czasu jej wprowadzenia, a firma Volvo, wprowadzając takie usprawnienia, jak boczne poduszki powietrzne czy kurtyny powietrzne, była jednym z najważniejszych innowatorów w tej dziedzinie. Obecnie nasze samochody są wyposażone w szereg poduszek powietrznych zaprojektowanych z myślą o ochronie pasażerów w razie kolizji.

Volvo XC60 Recharge szara tapicerka

Volvo XC60 Recharge

Whiplash Protection System

Nasze fotele zostały stworzone z myślą o bezpieczeństwie i komforcie. Konstrukcja pochłaniająca energię między fotelem a ramą fotela pomaga ograniczyć obrażenia kręgosłupa, a wbudowany system ochrony przed urazami odgięciowymi kręgosłupa szyjnego obniża ryzyko wystąpienia takich urazów.

Whiplash Protection System (WHIPS)

Układ ochrony pasażerów przed uszkodzeniami kręgów szyjnych podczas uderzenia w tył pojazdu Whiplash Protection System (WHIPS) ogranicza ryzyko takich obrażeń ciała. W skład systemu wchodzą pochłaniające energię oparcia i siedziska oraz specjalnej konstrukcji zagłówki obu przednich foteli.

System WHIPS działa w sytuacji uderzenia w tył naszego samochodu, w zależności od kąta uderzenia oraz prędkości i konstrukcji pojazdu, z którym nastąpiła kolizja.

Działanie systemu WHIPS polega na lekkim odchyleniu oparć przednich foteli do tyłu oraz przesunięciu siedzisk foteli w dół, co powoduje odpowiednią zmianę pozycji ciała kierowcy i pasażera. Jego ruch przyczynia się do pochłonięcia części generowanych sił, które w przeciwnym razie mogłyby doprowadzić do obrażeń kręgów szyjnych.

Volvo bezpieczeństwo dzieci w foteliku

Volvo XC60 Recharge

Bezpieczeństwo dzieci

Bezpieczeństwo dzieci w naszych samochodach zawsze było podstawową zasadą przestrzeganą przez firmę Volvo Cars. Z tego powodu od lat 60. ubiegłego wieku pozostajemy w czołówce firm prowadzących badania z zakresu bezpieczeństwa przewożenia dzieci, wprowadzając innowacje takie jak fotelik dziecięcy skierowany tyłem do kierunku jazdy czy dwustopniowe zintegrowane podwyższenie siedziska dla dziecka.

Volvo BLIS monitorowanie martwego pola

Volvo XC60 Recharge

Układ monitorowania martwych pól (BLIS)

Chwilowa nieuwaga podczas zmiany pasa ruchu może mieć tragiczne skutki, jeśli kierowca nie dostrzeże nadjeżdżającego pojazdu w martwym polu lusterka bocznego. Stwierdziliśmy więc, że nasze samochody powinny ułatwiać zapobieganie takim sytuacjom. Opracowany przez nas układ monitorowania martwych pól (Blind Spot Information System — BLIS) przy użyciu kamer lub radarów obserwuje pojazdy jadące z boku i z tyłu samochodu Volvo. Gdy jakiś pojazd znajdzie się w martwym polu, przy lusterku bocznym zapala się lampka ostrzegawcza, dzięki czemu kierowca ma więcej czasu na reakcję.

Ogranicznik prędkości

Aby zasygnalizować jak poważnie traktujemy niebezpieczeństwa związane z przekraczaniem prędkości, w 2020 roku we wszystkich naszych nowych samochodach ograniczyliśmy prędkość maksymalną do 180 km/h. Badamy też technologie inteligentnej kontroli prędkości i wyznaczania stref geofence, które mogłyby w przyszłości posłużyć do automatycznego ograniczania prędkości pojazdów w okolicy szkół i szpitali.

Funkcja Car Key

Jej celem jest ograniczenie przypadków jazdy z nadmierną prędkością. Dzięki funkcji Care Key właściciele samochodów Volvo mogą dodatkowo ograniczyć prędkość maksymalną samochodu, gdy wypożyczają go młodszemu lub mniej doświadczonemu kierowcy, aby zapewnić bardziej bezpieczną jazdę.

Volvo XC60 Recharge tył

Zamów ofertę na XC60 Recharge

Tempomat adaptacyjny

Pomaga utrzymać żądany dystans czasowy od poprzedzającego pojazdu, pozwalając Ci na większy komfort prowadzenia i zdejmując z Ciebie część obciążenia podczas jazdy w nużących warunkach drogowych. Tempomat zapewnia także zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Pilot Assist

System Pilot Assist to inteligentny i praktyczny asystent, pozwalający kierowcy cały czas sprawować kontrolę nad sytuacją. Pilot Assist ogranicza obciążenie kierowcy w nużącej podróży. System dba o utrzymanie prędkości jazdy i odległości od innych pojazdów oraz zachowanie precyzyjnej pozycji samochodu na pasie ruchu. Gdy system jest aktywny, pomaga w zapobieganiu zagrożenia zderzeniem.

Koła w XC60 Recharge

Volvo XC60 Recharge koła 18 cali

18 cali

18″ 5-ramienne, podwójne Black Diamond Cut

Rozmiar opony: 235/60 R18

Volvo XC60 Recharge koła 19 cali

19 cali

19″ 5-ramienne, podwójne Spoke Black Diamond Cut

Rozmiar opony: 235/55 R19

Volvo XC60 Recharge koła 20 cali 5-ramienne

20 cali 5-ramienne

20″ 5-ramienne, Y Spoke Black Diamond Cut

Rozmiar opony: 255/45 R20

Volvo XC60 Recharge koła 20 cali 6-ramienne

20 cali 6-ramienne

20″ 6-ramienne Black Diamond Cut

Rozmiar opony: 255/45 R20

Volvo XC60 Recharge – kolor lakieru czarny (Onyx Black)

Volvo XC60 Recharge – kolor lakieru niebieski/granatowy (Denim Blue)

Volvo XC60 Recharge – kolor lakieru czerwony (Fusion Red)

Volvo XC60 Recharge – kolor lakieru jasny szary (Thunder Grey)

Volvo XC60 Recharge – kolor lakieru ciemny szary (Platinum Grey)

Volvo XC60 Recharge – kolor lakieru srebrny (Silver Dawn)

Volvo XC60 Recharge – kolor lakieru jasny beżowy (Bright Dusk)

Volvo XC60 Recharge – kolor lakieru biały (Crystal White)

Tapicerka, wnętrze w XC60 Recharge

Volvo XC60 Recharge tapicerka czarna tekstylna

Volvo XC60 Recharge

Tapicerka tekstylna City Weave w tonacji czerni (Charcoal), wnętrze w tonacji czerni (Charcoal)

 • Tapicerka w wyposażeniu standardowym
Volvo XC60 Recharge tapicerka jasna tekstylna

Volvo XC60 Recharge

Tapicerka tekstylna City Weave w tonacji jasnej (Blond), wnętrze w tonacji jasnej (Blond)

 • Bez dodatkowych kosztów
Volvo XC60 Recharge tapicerka czarna skórzana

Volvo XC60 Recharge

Tapicerka skórzana w tonacji czerni (Charcoal), wnętrze w tonacji czerni (Charcoal)

 • Aluminiowe elementy ozdobne Metal Mesh
Volvo XC60 Recharge tapicerka jasna skórzana

Volvo XC60 Recharge

Tapicerka skórzana w tonacji jasnej (Blond), wnętrze w tonacji jasnej/czerni (Blond/Charcoal)

 • Elementy ozdobne Driftwood

Sprawdź też ofertę używanych Volvo XC60 w programie Selekt

Poniżej przykłady używanych samochodów Volvo XC60, które mamy lub mieliśmy w naszej ofercie. Aktualna lista ogłoszeń znajduje się tutaj – Volvo XC60 Selekt.

Używane Volvo XC60 R-Design B5 AWD

Kolor niebieski (Bursting Blue), skrzynia automatyczna

Używane Volvo XC60 R-Design T4

Kolor czarny (Onyx Black), skrzynia automatyczna

Używane Volvo XC60 Inscription B4 AWD

Kolor niebieski/granatowy (Denim Blue), skrzynia automatyczna

Używane Volvo XC60 Inscription B5 AWD

Kolor brązowy (Maple Brown), skrzynia automatyczna

Używane Volvo XC60 T5 AWD

Kolor jasny beżowy (Luminous Sand), skrzynia automatyczna

Używane Volvo XC60 Inscription

Kolor szary (Osmium Grey), skrzynia automatyczna

Używane Volvo XC60 Inscription D4 AWD

Kolor brązowy (Maple Brown), skrzynia automatyczna

Używane Volvo XC60 Inscription B4 AWD

Kolor biały, skrzynia automatyczna

Używane Volvo XC60 B4

Kolor czerwony (Fusion Red), skrzynia automatyczna

Używane Volvo XC60 B4 AWD

Kolor ciemny szary (Platinum Grey), skrzynia automatyczna

Innowacje w zakresie bezpieczeństwa

Volvo jest pionierem w zakresie najważniejszych wynalazków oraz usprawnień w historii bezpieczeństwa pojazdów, nieprzerwanie pracując nad poprawą bezpieczeństwa użytkowników.

Poniżej poszczególne etapy rozwo

1959 — Trzypunktowy pas bezpieczeństwa

Niewielu ludzi na świecie uratowało tyle istnień, co konstruktor Volvo Nils Bohlin, który w modelu PV544 wprowadził do seryjnej produkcji trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Ocenia się, że od tego czasu ponad milion osób uniknęło śmierci dzięki decyzji firmy Volvo Cars, która zrzekła się praw patentowych, umożliwiając stosowanie nowego wynalazku przez innych producentów.

1972 — Fotelik dla dziecka zwrócony tyłem do kierunku jazdy

Pamiętasz te wczesne zdjęcia astronautów, którzy podczas startu leżeli na plecach, aby zapewnić równomierne rozłożenie sił działających na ich ciała? Taka była podstawowa zasada stojąca za naszymi, pierwszymi w branży samochodowej, fotelikami dla dzieci zwróconymi tyłem do kierunku jazdy. Równomierny rozkład obciążeń i zminimalizowanie ryzyka obrażeń.

1978 — Podwyższenie siedziska dla dziecka

Wynaleźliśmy pierwsze na świecie podwyższenie siedziska z regulacją pasa, które pozwalało dzieciom od czwartego roku życia wygodniej i bezpieczniej podróżować przodem do kierunku jazdy.

1990 — Pierwsze na świecie zintegrowane podwyższenie siedziska dla dziecka

Wprowadzenie pierwszego wbudowanego podwyższenia siedziska było kolejnym krokiem milowym w stronę zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom. Oprócz takich korzyści, jak zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu, wbudowane podwyższenie siedziska zapewnia też dziecku wygodniejszą pozycję, pozwalając mu wyglądać przez okna.

1991 — Ochrona przed uderzeniem bocznym (SIPS)

Naszym kolejnym ważnym krokiem zwiększającym bezpieczeństwo było wprowadzenie systemu ochrony przed uderzeniem bocznym (Side Impact Protection System — SIPS). Stanowił on integralny element konstrukcji samochodu i obejmował bardzo wytrzymałe elementy konstrukcyjne, montowane wewnątrz samochodu materiały pochłaniające energię, specjalną poprzecznicę w podłodze, a nawet wzmocnione fotele. W 1994 roku wprowadziliśmy kolejną innowację na światową skalę, czyli boczne poduszki powietrzne.

1998 — System ochrony przed urazami odgięciowymi kręgosłupa szyjnego (WHIPS)

Urazy odgięciowe kręgosłupa szyjnego to najczęstsze urazy powstające w wyniku kolizji drogowych, mogące powodować długotrwałe skutki zdrowotne w postaci przewlekłego bólu i niepełnosprawności. System WHIPS zapewnia równomierne podparcie i pochłanianie energii, łagodząc skutki uderzenia w tył pojazdu dzięki przemyślanej konstrukcji fotela i zagłówka. Dzięki temu udało się o połowę obniżyć ryzyko długookresowych problemów zdrowotnych.

1998 — Kurtyna powietrzna

Kurtyna powietrzna była kolejnym skokiem naprzód w dziedzinie bezpieczeństwa wykonanym przez Volvo Cars. Jest ona ukryta w podsufitce i w przypadku uderzenia z boku lub wywrócenia się pojazdu zostaje błyskawicznie nadmuchana, chroniąc głowę użytkownika. Był to pierwszy system poduszek powietrznych zapewniający zwiększoną ochronę osobom siedzącym zarówno w przednich, jak i w tylnych fotelach.

2002 — System ochrony na wypadek dachowania (ROPS)

Obserwując rosnącą popularność SUV-ów, uznaliśmy, że przyszedł czas na wprowadzenie kolejnej innowacji z dziedziny bezpieczeństwa — ochrony na wypadek dachowania. Do sprawy podeszliśmy dwutorowo. Po pierwsze zwiększyliśmy stabilność naszych SUV-ów za pomocą zaawansowanego elektronicznego układu stabilizacji przechyłu (Roll Stability Control), a po drugie udoskonaliliśmy konstrukcję nadwozia, aby zapewnić zwiększoną ochronę w przypadku wywrócenia się pojazdu.

2003 — Układ monitorowania martwych pól (BLIS)

Opis w treści nieco wyżej.

2008 — City Safety

Począwszy od pierwszej generacji modelu Volvo XC60 wprowadziliśmy układ autonomicznego hamowania awaryjnego City Safety jako standardowe wyposażenie wszystkich nowych samochodów. System ten, który wykorzystuje detekcję laserową, został opracowany w celu ograniczenia ryzyka i następstw kolizji z poprzedzającym pojazdem przy prędkościach nieprzekraczających 30 km/h.

2010 — Wykrywanie pieszych z automatycznym całkowitym zatrzymaniem

Chcemy, aby nasze innowacyjne technologie bezpieczeństwa chroniły również osoby znajdujące się na zewnątrz samochodu. Dlatego opracowaliśmy system, który przy użyciu radaru i kamer ostrzega kierowcę, jeśli ktoś wejdzie przed maskę samochodu, a następnie automatycznie włącza hamulce, jeśli kierowca nie zdąży zareagować.

2014 — System zapobiegający niezamierzonemu zjechaniu z drogi

Firma Volvo była pionierem w badaniach dotyczących wypadków spowodowanych zjechaniem z drogi, które często jest wynikiem przemęczenia, trudnych warunków atmosferycznych lub nieuwagi kierowcy. Skupiliśmy się na utrzymywaniu osób siedzących w fotelach w pozycji wyprostowanej, napinaniu pasów bezpieczeństwa oraz wprowadzeniu do foteli rozwiązań służących pochłanianiu energii w celu ograniczenia ryzyka i następstw urazów kręgosłupa.

2016 — Połączone funkcje bezpieczeństwa

W świecie komunikujących się ze sobą samochodów Volvo Cars definiuje zupełnie nowy rodzaj systemu zapewniającego bezpieczeństwo na drodze. Połączone innowacje — system ostrzegania o śliskiej nawierzchni Slippery Road Alert oraz system ostrzegania o włączonych światłach awaryjnych Hazard Light Alert — korzystają z komunikacji w chmurze w celu udostępniania krytycznych danych między pojazdami. Dzięki temu możliwe jest wczesne ostrzeganie o śliskich odcinkach dróg oraz o pojazdach, które włączyły światła awaryjne, co pomaga zapewnić kierowcy wystarczająco dużo czasu na zmniejszenie prędkości.

2018 — Układ Oncoming mitigation by braking

Układ minimalizujący skutki zderzenia z pojazdem nadjeżdżającym z naprzeciwka jest kolejnym unikalnym rozwiązaniem firmy Volvo. System służy wspomaganiu hamowania w sytuacji nieuchronnego zderzenia z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka. Jeśli jadący z naprzeciwka pojazd zjedzie na Twój pas ruchu i kolizja będzie nieunikniona, system pomoże ograniczyć prędkość w celu złagodzenia siły i skutków uderzenia.

2019 — Inicjatywa E.V.A. (Equal Vehicles for All)

Od lat 70. ubiegłego wieku gromadzimy dane o wypadkach, aby lepiej zrozumieć, co dokładnie dzieje się w trakcie kolizji, niezależnie od wzrostu, płci czy budowy ciała użytkownika pojazdu. W ramach Inicjatywy E.V.A. nasze wyniki badań nad bezpieczeństwem samochodowym są teraz łatwo dostępne w postaci publicznej cyfrowej biblioteki, którą każdy może pobrać. Dla wspólnego bezpieczeństwa.

2020 — Ogranicznik prędkości

Opis w treści nieco wyżej.

Volvo Recharge Range

Hybrydowe i elektryczne

Poznaj wszystkie modele Volvo, które możesz ładować z gniazdka - hybrydy typu Plug-in oraz modele elektryczne.

Dowiedz się więcej
Cena podstawowej wersji:
269 900 zł brutto

Podstawowe dane techniczne:

Rodzaj paliwa:
Hybryda, benzyna
Silnik:
T6 AWD plug-in hybrid
Moc maksymalna (KM):
350
Czas przyspieszenia:
5,7 s
Śr. spalanie:
6,0 l/100km
Prędkość maksymalna:
180 km/h
Pojemność bagażnika:
468 l
Miejsc:
5
Wysokość:
165,8 cm
Długość:
468,8 cm
Szerokość z lusterkami:
217,1 cm
Prześwit:
21,6 cm
Zasięg na silniku elektr.:
-
Volvo XC60 Recharge

Zobacz co otrzymujesz w standardzie:

Funkcję Essential oraz: Elektrycznie sterowane drzwi bagażnika; System bezkluczykowy z obsługiwanymi bez użycia rąk elektrycznie sterowanymi drzwiami bagażnika; Klamki drzwi w kolorze nadwozia z oświetleniem podłoża;

Samochód rodzinny o napędzie plug-in

Większy udział napędu elektrycznego w codziennych wyjazdach i bardziej zrównoważone podróżowanie. Płynna i intuicyjna jazda dzięki ulepszonemu prowadzeniu jednym pedałem.

Większa wszechstronność

Świetne osiągi na napędzie elektrycznym i wiele więcej, by każdy Twój dzień z Volvo był jeszcze bardziej Twój. Duży bagażnik i wiele schowków w XC60 zaplanowano tak, by nie rezygnować z zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa.

Samochód elektryczny z planem awaryjnym

Przełączaj między trybami Fully electric, Hybrid, Power, All-wheel drive (AWD) i Off-road, aby łatwo dostosować samochód do swoich preferencji w różnych warunkach drogowych.

Cena podstawowej wersji:
289 900 zł brutto

Podstawowe dane techniczne:

Rodzaj paliwa:
Hybryda, benzyna
Silnik:
T6 AWD plug-in hybrid
Moc maksymalna (KM):
350
Czas przyspieszenia:
6,0 s
Śr. spalanie:
1.0 - 8,7 l/100km
Prędkość maksymalna:
180 km/h
Pojemność bagażnika:
468 l
Miejsc:
5
Wysokość:
165,8 cm
Długość:
468,8 cm
Szerokość z lusterkami:
217,1 cm
Prześwit:
21,6 cm
Zasięg na silniku elektr.:
-
Volvo XC60 Recharge

Zobacz co otrzymujesz w standardzie.

Wersja Core oraz: Oświetlenie wnętrza High Level; Regulowany elektrycznie fotel kierowcy oraz pasażera; Regulowane elektrycznie przedłużenie siedziska kierowcy; Tapicerka skórzana; 19-calowa felga w kolorze czarnym (Black). Jasne, wyrafinowane skandynawskie wzornictwo nadwozia z chromowanymi detalami.

Samochód rodzinny o napędzie plug-in

Większy udział napędu elektrycznego w codziennych wyjazdach i bardziej zrównoważone podróżowanie. Płynna i intuicyjna jazda dzięki ulepszonemu prowadzeniu jednym pedałem.

Większa wszechstronność

Świetne osiągi na napędzie elektrycznym i wiele więcej, by każdy Twój dzień z Volvo był jeszcze bardziej Twój. Duży bagażnik i wiele schowków w XC60 zaplanowano tak, by nie rezygnować z zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa.

Samochód elektryczny z planem awaryjnym

Przełączaj między trybami Fully electric, Hybrid, Power, All-wheel drive (AWD) i Off-road, aby łatwo dostosować samochód do swoich preferencji w różnych warunkach drogowych.