Hybrydowe i elektryczne Volvo

Nasze SUV-y, sedany i kombi ładowane z gniazdka

Volvo Recharge Range
Volvo EX30 Moss Yellow przód

SUV

Elektryczne Volvo EX30

Nowy w gamie, najmniejszy, elektryczny SUV.

Poznaj bliżej elektryczne EX30
Volvo EX90 przód bok

SUV

Elektryczne Volvo EX90

Nasz nowy, 7-miejscowy, w pełni elektryczny SUV.

Pierwszy samochód Volvo przygotowany technicznie do ładowania dwukierunkowego.

Poznaj bliżej elektryczne EX90
Elektryczne Volvo C40 Recharge

SUV

Elektryczne Volvo C40 Recharge

Nasz pierwszy, dostępny wyłącznie w wersji elektrycznej, crossover z wnętrzem niezawierającym elementów skórzanych i posiadający wbudowane usługi Google. Złóż zamówienie online już dziś.

Poznaj bliżej elektryczne C40
Hybrydowe Volvo XC40 Recharge Plug-in

SUV

Hybrydowe Volvo XC40 Recharge Plug-in

Odpowiedź na każdą Twoją potrzebę. Inteligentny. Wszechstronny. Innowacyjny w każdym wymiarze. Poznaj naszego kompaktowego SUV-a o napędzie hybrydowym typu plug-in.

Poznaj bliżej hybrydowe XC40
Elektryczne Volvo XC40 Recharge

SUV

Elektryczne Volvo XC40 Recharge

W pełni elektryczne Volvo XC40, które nie zmusza Cię do wyboru między mocą a odpowiedzialną jazdą. Po prostu wsiądź, rusz i ciesz się komfortem jazdy z kontrolą przy użyciu tylko jednego pedału i płynnym przyspieszaniem – przy zerowej emisji spalin.

Poznaj bliżej elektryczne XC40
Hybrydowe Volvo XC60 Recharge Plug-in

SUV

Hybrydowe Volvo XC60 Recharge Plug-in

Dodaj do swoich codziennych podróży energię elektryczną i ciesz się hybrydą plug-in w pełni wykorzystującą aktualne rozwiązania, a jednocześnie gotową na to, co przyniesie przyszłość.

Poznaj bliżej hybrydowe XC60
Hybrydowe Volvo XC90 Recharge Plug-in

SUV

Hybrydowe Volvo XC90 Recharge Plug-in

Największy SUV w naszej gamie. Dbałość o szczegóły i komfort użytkowania sprawiają, że każdy kilometr w XC90 Recharge jest przyjemnością.

Poznaj bliżej hybrydowe XC90
Hybrydowe Volvo S60 Recharge Plug-in

Sedan

Hybrydowe Volvo S60 Recharge Plug-in

Dla drogi, która jest przed Tobą. Odkryj na nowo radość z jazdy z naszym hybrydowym sedanem S60 z napędem typu Plug-in. Zmysłowe wnętrze zostało stworzone, aby poruszać serca i umysły.

Poznaj bliżej hybrydowe S60
Hybrydowe Volvo S90 Recharge Plug-in

Sedan

Hybrydowe Volvo S90 Recharge Plug-in

Możesz liczyć na więcej. Poczuj powiew nowości i podróżuj, jak chcesz. Poznaj naszą limuzynę w hybrydzie typu plug-in i dostojnie przemieszczaj się po drogach.

Poznaj bliżej hybrydowe S90
Hybrydowe Volvo V60 Recharge Plug-in

Kombi

Hybrydowe Volvo V60 Recharge Plug-in

Przestrzeń do życia. Mnóstwo miejsca na nogi. Dźwięk, przy którym chcesz śpiewać. Wbudowane usługi Google. Poznaj nasze hybrydowe kombi – gotowe na wszystko, co przyniesie życie.

Poznaj bliżej hybrydowe V60
Hybrydowe Volvo V90 Recharge Plug-in

Kombi

Hybrydowe Volvo V90 Recharge Plug-in

Stworzone z myślą o komforcie. Idealne na przygodę. Poznaj kultowe kombi w wersji hybrydowej typu plug-in. Ucieczka od codzienności w pięknym stylu. Jazda z myślą o przyszłości.

Poznaj bliżej hybrydowe V90

Co oznaczają skróty EV, BEV, PHEV, MHEV?

Na rynku pojawia się coraz więcej samochodów w pełni elektrycznych oraz różnego rodzaju hybryd. Nowe rodzaje napędu oznaczane są skrótami EV, BEV, PHEV, MHEV. Poniżej przedstawiamy co oznaczają poszczególne z nich.

Volvo C40 Recharge podłączone do ładowania

Samochód w 100% elektryczny

EV, BEV - Electric Vehicle, Battery Electric Vehicle

EV i BEV to w pełni elektryczne samochody, które nie posiadają silnika spalinowego. Pod maską tych samochodów znajdziemy silnik elektryczny, który czerpie energię z akumulatorów. Zasięg BEV zależy od pojemności akumulatorów. W chwili obecnej Volvo ma w swojej ofercie trzy modele elektryczne: XC40 i C40 oraz mający swoją premierę 9 listopada 2022 roku długo wyczekiwany model EX90, wizualnie nawiązujący do obecnego modelu XC90, jednak pod względem konstrukcyjnym będący kompletnie innym samochodem.

Dowiedz się więcej o XC40 Recharge / C40 Recharge / EX90

Hybrydowe Volvo S60 Polestar Engineered

Samochód hybrydowy, ładowany z gniazdka

PHEV - Plug-in Hybrid Electric Vehicle

PHEV to samochód hybrydowy plug-in, czyli auto z napędem mieszanym: zarówno spalinowym, jak i elektrycznym, którego baterie można naładować z zewnętrznego źródła energii. Samochód PHEV posiada zatem silnik spalinowy, elektryczny oraz akumulatory. Baterie w PHEV można naładować z gniazdka 230V lub za pomocą co raz szerzej dostępnych w przestrzeni publicznej ładowarek. Taki napęd pozwala na wybór pomiędzy wykorzystywaniem wyłącznie silnika spalinowego, napędu elektrycznego lub trybu hybrydowego. Wszystko w zależności od potrzeb oraz możliwości doładowania lub zatankowania samochodu.

Volvo XC90 białe przód

Samochód hybrydowy

MHEV - Mild Hybrid Electric Vehicle

Samochody MHEV nazywane również „miękkimi” hybrydami to samochody z silnikiem spalinowym oraz niewielkim silnikiem elektrycznym. Baterii w samochodzie MHEV nie można naładować ze źródeł zewnętrznych. Miękka hybryda korzysta z energii, którą samochód „wytworzył” m.in. w trakcie zwalniania lub hamowania. Silnik elektryczny wspiera silnik spalinowy podczas rozpędzania czy korzystania z systemu Start-Stop. To rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w korkach, co pozwala znacznie zmniejszyć zużycie paliwa i obniżyć emisję spalin. W samochodach MHEV rozdziałem napędu steruje komputer, który decyduje o wykorzystaniu napędu spalinowego lub elektrycznego. W ofercie Volvo wszystkie modele są już dostępne w wersji MHEV.

Sprawdź nasze modele Volvo Mild Hybrid

Jak jeździć samochodem elektrycznym?

 • Spróbuj zwiększyć swój zasięg, płynnie przyspieszając i hamując. Jazda z bezwładnością pomaga również oszczędzać energię w akumulatorze.
 • Zimą staraj się ograniczyć straty energii do minimum (zaparkuj samochód w garażu).
 • Użyj systemów pokładowych, aby zapobiec nadmiernemu rozładowaniu.
 • Wykorzystaj czas, w których samochód jest podłączony do źródła zasilania, aby umożliwić wcześniejsze rozgrzanie lub schłodzenie kabiny.
 • Nie ładuj baterii zbyt często do 100% pojemności.
 • Unikaj całkowitego rozładowania baterii.
 • Jak dbać o b, jeśli wyjeżdżasz na chwilę? Jest to możliwe – podłącz go do źródła zasilania i pozwól mu naładować do 50% pojemności akumulatora.
 • Zbieraj i śledź dane dotyczące jazdy, aby poznać swoje wzorce jazdy i ładowania.
 • Sprawdź czy opony mają prawidłowe ciśnienie.
 • Zaplanuj swoją podróż tak, aby jechać równo i unikać jak najczęstszego zatrzymywania się i ruszania.
 • Nie obciążaj niepotrzebnie samochodu, na przykład zostawiając rzeczy w bagażniku lub zamontowane bagażniki dachowe, nawet gdy z nich nie korzystasz.
 • Uzyskaj opcjonalną pompę ciepła, która oszczędza cenną energię. Idealna prędkość maksymalnego zasięgu to 50 km/h, co jest zbliżone do 80 km/h dla samochodów z silnikami spalinowymi.
 • Jazda z dużą prędkością na autostradzie może zmniejszyć zasięg nawet o 60%.
NULL
Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 777 00 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Dom Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Dom Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.