Volvo XC60 – sportowo-użytkowy samochód klasy średniej

Oficjalnie zaprezentowany w Genewie w 2008 roku, w kolejnych latach był udoskonalany, by ostatecznie w 2017 roku przejść całkowitą metamorfozę, którą można podziwiać w formie drugiej generacji Volvo XC60.

Dynamiczna stylizacja

Pojazd powstał na płycie podłogowej EUCD zaprojektowanej przez amerykański koncern Ford Motor Company. Płyta ta została wykorzystana do produkcji m.in. takich samochodów jak Volvo S60 oraz Volvo V60, ale też Mondeo czy Forda Kuga. Nadwozie od samego początku miało przyciągać uwagę i odbiegać od znanych standardów, dlatego otrzymało odważną i opływową stylizację. Zmiany w jego wyglądzie nastąpiły dopiero w 2013 roku, kiedy to zmieniony został przód pojazdu – Volvo XC60 otrzymało nową wersję atrapy chłodnicy, maskę, przednie reflektory i zderzak. Podczas liftingu zdecydowano się też na wprowadzenie nowych kolorów nadwozia oraz 20-calowych alufelg. Drobne zmiany zaszły też we wnętrzu pojazdu, co można było zobaczyć między innymi po wprowadzeniu nowych barw tapicerki czy zegarów.

Wyposażenie to podstawa

Początkowo Volvo XC60 oferowane było w wersji z napędem na cztery koła i ze wspomaganiem City Safety, pozwalającym uniknąć stłuczki przy prędkości poniżej 30km/h. W 2010 roku dołączyła kolejna wersja Volvo XC60 – ekologiczne DRIVe z napędem na przednią oś pojazdu.

Szwedzka marka stawia na wygodę i maksymalne zadowolenie swoich Klientów, stąd też Volvo XC60 występuje w wielu opcjach wyposażenia, spośród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Standardowe wyposażenie obejmuje między innymi system ABS z EBD, DSTC, 6 poduszek powietrznych oraz system wspomagania nagłego hamowania, w tym system kontroli trakcji. Ponadto Volvo XC60 wyposażone jest w układ EBL, który w przypadku nagłego hamowania ostrzega kierowców. W standardzie są też takie udogodnienia, jak komputer pokładowy, dwustrefowa klimatyzacja czy elektronicznie sterowane szyby i lusterka. Oczywiście wybierając swoją wersję Volvo XC60 możemy zdecydować się na opcjonalne wyposażenie, m.in. na czujniki parkowania, elektronicznie składany fotel kierowcy, skórzaną tapicerkę czy aktywny tempomat.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również