Volvo v40 – najmniejszy model marki

Komfortowa jazda z przyjemnie wygłuszoną kabiną i wyciszonym silnikiem benzynowym lub Diesla, a do tego liczne systemy elektroniczne dbające o bezpieczeństwo jazdy, które jednak w żaden sposób nie ingerują natarczywie w naszą jazdę – wszystko to można znaleźć w Volvo V40, który idealnie sprawdzi się podczas jazdy po mieście, ale też podczas krótszych i dłuższych wycieczek poza miasto.

Miejski komfort klasy premium

Volvo dotychczas mocno kojarzone z nadwoziem typu kombi, ma w swojej ofercie coś zdecydowanie odbiegającego od tego schematu, czemu z pewnością warto się bliżej przyjrzeć – Volvo V40, czyli pierwszy w historii marki 5-drzwiowy hatchback.

Tym, co od razu zwraca uwagę, gdy tylko wsiądzie się do samochodu są wygodne fotele, wyprofilowane zdecydowanie bardziej pod wersję komfort niż sport, dzięki czemu nawet dłuższa trasa spędzona będzie w pełni wygodnie. Gdy już uruchomimy silnik nasz wzrok z pewnością przyciągną znajdujące się na desce rozdzielczej w pełni cyfrowe zegary, które zwracają uwagę swoim designem oraz czytelnością. Co więcej, wszystkie najważniejsze wskaźniki, pozwalające kierowcy na sprawdzenie obrotów czy prędkości, z którą jedzie, umieszczone są w taki sposób, że kierowca nie ma problemów z ich odczytaniem w czasie jazdy. Dotyczy to również pozostałych wskaźników, które bardzo często trzeba przełączać, a które w modelu Volvo V40 są widoczne od razu.

Pod maską…

Decydując się na zakup Volvo V40 mamy do wyboru kilka typów silników Diesla oraz benzynowych. Możemy też zdecydować czy chcemy manualną czy automatyczną skrzynię biegów. Volvo V40 w zależności od wybranej opcji silnika posiada od 120 do 245 KM, dzięki czemu możemy bez problemu wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Dbając o dobry design, marka zadbała też o niezbędne detale, które nie tylko przykuwają uwagę i sprawiają, że chce się tym autem jeździć, ale oprócz funkcji estetycznej mają również realną funkcjonalność. Dobrym przykładem mogą tu być lusterka wsteczne nie posiadające ramek, ukryte w tylnej kanapie uchwyty na kubki czy wlew paliwa ułatwiający tankowanie. Fakt, że silnik pomimo całkiem sporej mocy zużywa całkiem rozsądną ilość paliwa również ma znaczenie.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również