Nowe XC60 – eleganckie i bezpieczne

Nowoczesne i eleganckie, mocno nawiązuje do stylistyki większego XC90. Przyciąga uwagę idealnymi proporcjami oraz znakami rozpoznawczymi modeli marki Volvo – m.in. przednimi reflektorami, które swoim kształtem nawiązują do motywu młota Thora. Z zewnątrz błyszczące i harmonijne, w środku mocno minimalistyczne w swojej surowej elegancji, przede wszystkim jednak bezpieczne, jak na flagowy model marki Volvo przystało.

Bezpieczeństwo

Szwedzka marka od lat dąży do tego, żeby stworzyć taką konstrukcję samochodu, która będzie w stanie zapewnić swoim pasażerom maksymalne bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Håkan Samuelsson, prezes Volvo, zdradził, że jego pragnieniem jest aby do 2020 roku samochody Volvo były na tyle bezpieczne, żeby nie było możliwości, że człowiek uczestniczący w wypadku w samochodzie Volvo mógł stracić życie. Efektem tego postanowienia jest innowacyjna klatka bezpieczeństwa, którą otrzymało nowe XC60 – klatka została skonstruowana z różnej twardości elementów, tak, aby podczas kolizji samochód mógł przyjąć na siebie cały impet uderzenia, nie dopuszczając do zranienia pasażerów. Co więcej marka zdecydowała się nie tylko minimalizować skutki kolizji, ale także poświęciła wiele energii, żeby tym kolizjom zapobiegać. W tym właśnie celu powstał automatyczny system bezpieczeństwa Volvo.

Nowe XC60 w swoim standardowym wyposażeniu wzbogacona została w system City Safety z układem Steering Assist, którego zadaniem jest uruchomienie automatycznego hamowania awaryjnego (niezależnie od prędkości), automatycznego hamowania na skrzyżowaniu oraz system zapobiegania kolizjom przy prędkości do 60km/h oraz system wykrywania dużych zwierząt.

Nowe XC60 posiada też w swoim wyposażeniu system Active Safety z układem Run-off mitigation, układem Run-off road protection oraz układem utrzymania pasa ruchu, ograniczania prędkości i rozpoznawania znaków. Dzięki tym rozwiązaniom nowe XC60 podczas jazdy samodzielnie będzie w stanie sprawdzić czy pas ruchu, na który chcemy zjechać jest pusty oraz odbije na bok w sytuacji, gdy wykryje ryzyko wejścia w zderzenie.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również