Sprzedaż Volvo w Polsce w 2022 roku

Liczba sprzedanych samochodów Volvo

Dom Volvo Warszawa

09.02.2023

Mimo licznych zawirowań ekonomicznych, ubiegły rok był dla Volvo Car Poland jednym z najlepszych w historii. Do pobicia rekordu sprzedaży zabrakło zaledwie 61 rejestracji. Firma zebrała rekordową liczbę zamówień i jest gotowa do osiągnięcia najlepszego wyniku w historii.

Zarówno Volvo Cars jak i Volvo Car Poland mają duży portfel zamówionych przez klientów samochodów. Obecnie trwa zwiększanie mocy produkcyjnych, by auta dotarły do salonów. W zeszłym roku zarejestrowano w Polsce 10 947 nowych Volvo. W 2021 roku było to 11 014 sztuk.

Do rekordu zabrakło nam jedynie 61 aut co związane jest wyłącznie z przedłużającym się procesem ich dostarczenia. W styczniu bieżącego roku nasza marka zanotowała 766 rejestracji (+58% YTD), ale tempo produkcji będzie szybko rosło. Mamy idealną bazę, by zakończyć ten rok doskonałym wynikiem. Popyt na modele XC60, XC40 i XC90 wciąż jest ogromny – powiedział Emil Dembiński – prezes Volvo Car Poland.

3 SUV-y Volvo XC40, XC60, XC90

Volvo XC60 – najpopularniejszy SUV premium od lat

Moda na SUV-y w Polsce trwa w najlepsze. Ponad 80% polskiej sprzedaży Volvo stanowią trzy modele w kolejności: XC60, XC40 i XC90. Volvo XC60 jest bestsellerem polskiego rynku od chwili debiutu pierwszej generacji – czyli od 2009 roku. Druga generacja tego modelu, dostępna obecnie w sprzedaży, kontynuuje dobrą passę. W ubiegłym roku kolejny raz nie było mocnych na model XC60. Jest to znów najpopularniejszy model segmentu premium w Polsce z wynikiem 5 365 rejestracji. Drugim co do popularności modelem naszej marki jest XC40 (2 617 rejestracji). Na trzecim miejscu znalazł się model XC90 z wynikiem ponad 1 299 rejestracji.

Modele Volvo z serii XC cieszą niesłabnącą popularnością, ale w tym roku nasz wynik był ograniczony przez niepełną dostępność aut. Widzimy to szczególnie w modelu V60, którego potencjał flotowy szacujemy na 1 000 – 1 500 aut rocznie. Ogromny potencjał flotowy ma też model XC40, który staje się ciekawą alternatywą dla wielu marek masowych – a dla użytkowników – jest ładnym, wygodnym i bardzo pożądanym samochodem służbowym – dodał Emil Dembiński.

Jakie wersje Volvo XC60 najczęściej wybierali klienci?

Największym fenomenem sprzedaży jest model XC60, który stanowił 49% wszystkich rejestracji nowych Volvo w Polce w ubiegłym roku. XC40 i XC90 uzyskały wynik odpowiednio 24 i 12%. Wszystkie pozostałe modele odpowiadają za pozostałe 15% rejestracji. Do klientów trafiły: 453 sztuki Volvo V60, 366 egzemplarzy S90, 282 sztuki S60. V60 Cross Country osiągnął poziom 168 rejestracji, elektryczne C40 – tylko jedną sztukę mniej – 167. Najmniej rejestracji stanowiły modele V90 i V90 Cross Country – kolejno 135 i 94.

Ciekawostką jest fakt, że aż 99% nabywców naszej marki wybrało samochody z automatyczną skrzynią biegów. W bieżącym roku ostatni model z taką przekładnią (XC40 T2) został usunięty z polskiej oferty, zatem w bieżącym roku ręczna skrzynia biegów zupełnie przejdzie do historii. Niemal połowa klientów (49%) zdecydowała się na samochód z napędem na cztery koła. Do tych statystyk zaliczamy także napędy e-AWD hybryd typu plug-in oraz samochody elektryczne z napędem na obie osie. A jak przedstawia się podział wydanych klientom aut pod kątem wersji napędowej? Samochody czysto-elektryczne (BEV) stanowiły 3% wydań. Hybrydy typu plug-in kolejne 10%. Diesel stanowił 31% wydań, auta benzynowe56%. Nadchodzący rok będzie ostatnim pełnym rokiem dostępności Diesla, który wciąż odnotowuje znaczące udziały przede wszystkim w dwóch modelach: XC60 i XC90. Ostatnie Volvo z jednostką wysokoprężną opuści fabrykę w kwietniu 2024 roku.

Zupełnie nowy, w pełni elektryczny SUV

Volvo EX90

  • 5 radarów
  • 8 kamer
  • 16 czujników ultradźwiękowych
Poznaj bliżej Volvo EX90

Rok 2022 w Volvo Cars

Ubiegły rok był dla naszej marki czasem wielu istotnych inicjatyw i zmian. Na początku roku Jim Rowan został nowym prezesem Volvo Cars. Ogłosiliśmy nową lokalizację fabryki samochodów, która powstanie w słowackich Koszycach. Jesienią cały świat mógł zobaczyć nowy model Volvo EX90. To duży siedmiomiejscowy SUV o napędzie elektrycznym, którego nowe technologiczne funkcje mogłyby zapełnić grubą książkę. Podczas premiery tego auta nasza firma zapowiedziała, że w połowie 2023 zobaczymy zdjęcia kolejnego elektrycznego modelu – najmniejszego auta w naszej ofercie.

Volvo Cars konsekwentnie zwiększa udział sprzedaży aut elektrycznych i hybryd plug-in. W globalnej sprzedaży stanowią one 33%. W europejskiej: 55%. Nawet w Polsce, gdzie klienci z większą rezerwą podchodzą do aut elektrycznych i zelektryfikowanych, ten udział sięgnął 13% (3% BEV i 10% PHEV). Ten rok był dla branży, także motoryzacyjnej, dużym wyzwaniem. Nasza firma wychodzi z niego silniejsza i gotowa do bicia rekordów sprzedaży w obecnym roku. A ten – zwłaszcza w Polsce – ma szansę być jej najlepszym rokiem w historii.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 777 00 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Dom Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Dom Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.