Volvo XC90, czyli SUV prosto ze Szwecji

Wyróżniająca się, śmiała elegancja w połączeniu z minimalistyczną i powściągliwą formą, charakterystyczną dla szwedzkiego wzornictwa to właśnie to, co wyróżnia Volvo XC90 spośród innych samochodów klasy premium – po przejażdżce tym modelem inne samochody tej klasy wydadzą się nagle nudne i bez polotu.

Volvo XC90 to model niepodobny do żadnego poprzedniego modelu marki, to nie kolejna unowocześniona wersja tego, co już znamy – to nowe rozwiązania w tradycyjnym już, wysokim standardzie. Samochód jest o 14 cm dłuższy i o 2cm szerszy od swojego poprzednika, został też zbudowany na opracowanej na nowo płycie podłogowej SPA. Można powiedzieć, że w nowym Volvo XC90 wszystko jest nowe – płyta podłogowa, nadwozie oraz napęd.

Wyjątkowe wnętrze

Wygląd zewnętrzny zdecydowanie przyciąga uwagę, o wiele większe wrażenie robi jednak jego wnętrze, w którym trudno dopatrzeć się powiązań z poprzednikiem. Wysokie fotele o szerokim polu regulacji, w tym na przykład możliwość regulacji na odcinku lędźwiowym czy przedłużane siedzisko. Ponadto regulowana osobno dla każdego rzędu foteli klimatyzacja i zapewniający niesamowitą jakość dźwięku sprzęt audio Bowers&Wilkins. Wszystko to z wykorzystaniem najwyższej jakości luksusowych materiałów takich jak skóra, miękkie tworzywo, naturalne drewno i aluminium. Już sam design, zapach i wygoda sprawiają, że nie mamy ochoty wychodzić z samochodu. Tym bardziej, że nowe Volvo XC90 to również przestrzeń i swoboda ruchów – siedzenia pierwszego i drugiego rzędu mogą być niezależnie przesuwane, można je również składać i zmieniać im kąt oparcia. Trzy rzędy foteli sprawiają, że samochód idealnie sprawdza się dla małej i dużej rodziny. Zarówno do przemieszczania się po mieście, jak i na weekendowy czy wakacyjny wypad.

Silnik dostosowany do Twojego stylu życia

Design to jednak nie wszystko, duże znaczenie ma również to, co znajduje się pod maską – w Volvo XC90 do wyboru mamy trzy opcje silników: benzynowe, Diesla lub silniki plug-in hybrid, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać najodpowiedniejszą dla siebie opcję. Wszystkie silniki, niezależnie od typu posiadają w Volvo XC90 pojemność 2 litrów, ich moc waha się zaś od 190 do 408 KM w zależności od typu silnika. W każdym modelu wbudowana jest też 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również