Modele Volvo serii 90 z aplikacją Microsoft – Skype for Business

Bądź w kontakcie ze swoim Volvo!

Volvo XC90, S90, V90 i V90 Cross Country zostaną wyposażone w funkcję prowadzenia telekonferencji za pośrednictwem Skype for Business. Jest to możliwe dzięki współpracy Volvo Cars i Microsoftu. Aplikacja została dostosowana tak, aby można było z niej korzystać bezpośrednio z interfejsu samochodu.

Wielu kierowców przechodziło przez te męki. Początek ważnej telekonferencji zastawał nas akurat w samochodzie, a była ona prowadzona za pośrednictwem aplikacji Skype for Business. Nerwowe próby uruchomienia przez telefon tej aplikacji, poszukiwanie kodu PIN, próba sparowania urządzenia z systemem głośnomówiącym auta… Często te działania kończyły się upuszczeniem telefonu albo niepotrzebnymi nerwami. Dlatego postanowiliśmy to wszystko znacznie uprościć. Teraz aplikacja Skype for Business jest dostępna z poziomu menu auta, a uwaga kierowcy może być skupiona tam gdzie powinna – czyli na drodze – powiedział Anders Tylman-Mikiewicz odpowiedzialny za projekty Consumer Connectivity Services w Volvo Car Group.

 

Skype for Business in car app

Biznesowa wersja Skype’a jest używana przez miliony pracujących osób na całym świecie. Coraz więcej firm organizuje telekonferencje właśnie poprzez Skype’a odchodząc od tradycyjnych połączeń telefonicznych. Kierowcy nowych modeli Volvo serii 90 będą mogli bardzo wygodnie korzystać z tego popularnego narzędzia telekonferencyjnego. Na głównym ekranie dotykowym samochodu kierowca zobaczy powiadomienia o nachodzących konferencjach, będą także widoczne informacje dotyczące ich uczestników, a dołączenie do rozmowy będzie dostępne poprzez naciśnięcie jednej ikonki.

 

Wszystkie nowe funkcje samochodów Volvo, zwłaszcza te z obszaru connectivity, mają na celu uproszczenie życia kierowców oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

 

Volvo Cars szybko reaguje na zmiany, które się dokonują w dzisiejszym świecie. Ludzie wciąż są coraz bardziej mobilni i muszą mieć możliwość pracy będąc poza biurem, np. podczas podróży. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy wdrożyć projekt telekonferencji Skype’owych w samochodach Volvo. Sami będziemy z tej opcji chętnie korzystać – powiedział Ben Canning, dyrektor zarządzający rozwojem produktów Skype for Business w firmie Microsoft.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach modeli Volvo z serii 90?

Skontaktuj się z naszym Doradcą ds. Sprzedaży Samochodów Nowych, który z chęcią opowie o tym, co jeszcze ma do zaoferowania wyjątkowa gama modelowa Volvo!

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również