Najniższy ślad węglowy

Volvo EX30

Mały elektryczny SUV Volvo EX30 najniższy ślad węglowy

07.06.2023

Nowe Volvo EX30 to nowoczesny SUV, który posiada wszystkie najlepsze cechy naszej marki. Jest wyposażony w napęd elektryczny, zapewniający bezemisyjną jazdę. Co więcej, proces jego produkcji i użytkowania przyczynia się do minimalizacji śladu węglowego, czyniąc go liderem w tej kategorii wśród wszystkich dotychczasowych modeli Volvo.

Prośrodowiskowe ambicje Volvo Cars

Poprzez skrupulatne ograniczanie emisji zarówno w procesie produkcji, jak i w całym cyklu życia Volvo EX30, osiągnęliśmy imponujące rezultaty w redukcji całkowitego śladu węglowego po przejechaniu 200 000 km, który obecnie wynosi poniżej 30 ton*. Oznacza to imponującą 25% redukcję w porównaniu do naszych w pełni elektrycznych modeli C40 i XC40, stanowiąc ważny krok w realizacji naszego celu. Naszym priorytetem jest obniżenie ogólnej emisji CO2 generowanej przez każdy nasz samochód o 40% w okresie 2018-2025.

Volvo EX30, będąc w pełni elektrycznym samochodem, nie generuje emisji CO2 z układu wydechowego. Co więcej, brak również emisji wielu innych gazów i cząstek, co pozytywnie wpływa na jakość powietrza w miastach. Ostatnie badania przeprowadzone przez Uniwersytet Karoliny Południowej* wykazały, że nawet niewielki wzrost liczby pojazdów elektrycznych na danym obszarze ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie liczby wizyt na oddziałach ratunkowych z powodu astmy.

Aby skutecznie zmniejszyć ogólny ślad węglowy pojazdu, elektryfikacja to nie wszystko. Istotne jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla już na etapie projektowania, produkcji i transportu samochodu. Każdy z tych procesów stanowi potencjalną okazję do redukcji emisji.

„Nasz nowy EX30 to duży krok we właściwym kierunku do wypełnienia naszych ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju” — powiedział Anders Kärrberg, nasz globalny szef ds. zrównoważonego rozwoju. „Do 2025 roku naszym celem jest zmniejszenie ogólnej emisji CO2 przypadającej na każdy samochód o 40% w stosunku do poziomów z 2018 roku poprzez 50% redukcję całkowitej emisji z rury wydechowej oraz 25% redukcję emisji pochodzących z naszej działalności, pozyskiwania surowców i łańcucha dostaw – wszystko to ma nam pomóc zrealizować nasze ambicje, aby być firmą neutralną dla klimatu do 2040 roku”.

Materiały z recyklingu

Aby zredukować emisję CO2 związaną z modelem Volvo EX30 o 75% w porównaniu do naszych obecnych modeli elektrycznych, wykorzystujemy kilka różnych źródeł. Po pierwsze, samochód ten jest najmniejszy w naszej gamie, co oznacza mniejsze zużycie materiałów i mniej energochłonnych procesów produkcyjnych. Szczególnie istotne jest to w przypadku stali i aluminium, których pozyskanie i obróbka generują znaczną część emisji podczas produkcji. Dlatego w Volvo EX30 stosujemy materiały pochodzące z recyklingu. Około 25% aluminium, 17% stali i 17% tworzyw sztucznych użytych do produkcji pojazdu pochodzi z odzysku. Ta praktyka ma pozytywny wpływ na środowisko. Żaden z naszych innych modeli nie może się pochwalić tak wysokim stopniem wykorzystania materiałów poddanych recyklingowi.

Kolejnym istotnym obszarem redukcji emisji jest produkcja oraz łańcuch dostaw, w tym zapewnienie czystej energii. Samochody Volvo EX30 będą wytwarzane w fabryce, która korzysta w 100% z energii neutralnej dla klimatu.

Volvo EX30 recykling ekologia

Wykorzystanie energii odnawialnej w procesie produkcji

Jeśli chodzi o łańcuch dostaw, aż 95% kluczowych dostawców części do Volvo EX30 zobowiązało się do wykorzystania w 100% energii odnawialnej w swojej produkcji do roku 2025, a wielu z nich już osiągnęło ten cel. To odzwierciedla naszą ambicję nie tylko w redukowaniu emisji w naszych własnych operacjach, ale również w zachęcaniu naszych partnerów w całym łańcuchu dostaw do podobnych działań.

Proces produkcji Volvo EX30 został znacząco udoskonalony na wielu płaszczyznach. Dzięki temu samochód osiąga jedne z najwyższych wskaźników wykorzystania materiałów w tłoczonych częściach karoserii podczas produkcji.

Ponieważ kontynuujemy nasze starania w kwestii transparentnego pochodzenia materiałów, zwłaszcza podczas produkcji akumulatorów do Volvo EX30, wprowadziliśmy technologię blockchain, która umożliwia nam śledzenie kluczowych surowców, takich jak lit, mangan, kobalt, grafit i nikiel. Dzięki temu mamy pewność co do etycznego i zrównoważonego źródła tych surowców.

Zrównoważone wnętrze EX30

Wnętrze siedzeń, deski rozdzielczej i drzwi Volvo EX30 wykorzystuje różnorodne materiały pochodzące z recyklingu i odnawialnych źródeł. Wśród nich znajdują się materiały takie jak dżins, len i mieszanka wełny, zawierająca aż 70% poliestru pochodzącego z recyklingu. Szczególnie dżins stanowi doskonały przykład inteligentnego i zrównoważonego wykorzystania materiałów. Do stworzenia paneli dekoracyjnych o strukturze dżinsu wewnątrz kabiny, wykorzystujemy włókna, które w przeciwnym razie zostałyby odpadami procesu recyklingu tego materiału. Podczas recyklingu dżinsów, rozdrobnione włókna są przędzione, a długie włókna łączą się ze sobą. Zwykle jednak krótkie włókna traktowane są jako odpady. My jednak uratowaliśmy te krótkie włókna, wykorzystując je w naszych panelach kabiny w stylu dżinsowym.

Małe elektryczne Volvo EX30 najniższy ślad węglowy

Recykling i jak najmniejsza emisja dwutlenku węgla

Wszystkie te czynniki przyczyniają się do stworzenia samochodu, którego emisja CO2 od momentu wyprodukowania w fabryce do momentu opuszczenia jej bram wynosi zaledwie około 18 ton. Te emisje generowane są jeszcze przed tym, zanim samochód przejedzie choćy jeden kilometr.

Już na etapie projektowania EX30 zostało zapewnione, że po zakończeniu cyklu życia samochodu, aż 95% jego materiałów będzie można ponownie wykorzystać.

Decydując się na Volvo EX30, klienci nie tylko mogą zmniejszyć emisję CO2, ale także nie muszą rezygnować z bezpieczeństwa, komfortu jazdy ani wygody. Jest to korzystne zarówno dla kierowców, jak i dla środowiska naturalnego.

Z ważnych informacji

Obliczenie śladu węglowego poniżej 30 ton na 200 000 km jazdy opiera się na wykorzystaniu energii elektrycznej do ładowania z miksu energetycznego UE-27.

Najniższy dotychczas ślad węglowy spośród wszystkich samochodów Volvo dotyczy wszystkich modeli licząc od produkcji do przekroczenia przebiegu 200 000 km.

Zasięg i efektywność energetyczna zgodnie z realistycznym cyklem jazdy WLTP w kontrolowanych warunkach dla nowego samochodu. Rzeczywisty zasięg może się różnić. Liczby oparte są na wstępnym celu.

Specyfikacje samochodów i dokładna oferta dla klientów mogą się różnić w zależności od kraju.

Ślad węglowy i wartości CO2 od A do Z (cadle-to-gate) został wyliczony na podstawie oceny. Zweryfikowany dokument analizy cyklu życia zostanie opublikowany w najbliższych miesiącach.

Dom Volvo Warszawa

DOM VOLVO

Największy Autoryzowany Salon Volvo w Polsce

POZNAJ GAMĘ MODELI VOLVO
Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 777 00 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Dom Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Dom Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, min. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informacjęo treściach, jakich poszukują uzytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PERSONALIZACJA REKLAM

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.