Pilot Assist w Volvo

Funkcja podnosząca komfort i bezpieczeństwo

Volvo XC60 Recharge kierowca wnętrze

Pilot Assist może pomagać w utrzymywaniu toru jazdy samochodu pomiędzy oznaczeniami pasa ruchu, a także w utrzymywaniu nastawionej prędkości lub zachowywaniu określonego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Funkcja ta może również pomagać w utrzymywaniu prostoliniowego toru jazdy dzięki śledzeniu linii wyznaczających pas ruchu na jezdni.

 

Volvo XC90 Mild-hybrid bok

Systemy bezpieczeństwa w Volvo

Do czego służy funkcja Pilot Assist?

 • W niektórych przypadkach może pomagać w utrzymywaniu pojazdu na pasie ruchu poprzez wspomaganie układu kierowniczego.
 • Może pomagać w utrzymywaniu zadanej prędkości lub zachowywaniu odległości od poprzedzającego pojazdu poprzez przyspieszanie i hamowanie.

Wskazówki dotyczące korzystania z usługi Pilot Assist

Początkowo ingerencje funkcji Pilot Assist w prowadzenie samochodu mogą wydawać się nieco dziwne i trzeba przejechać kilka kilometrów z pomocą Pilot Assist, by przyzwyczaić się do działania tej funkcji. Poniżej zamieszczono kilka wskazówek, które mogą być przydatne podczas korzystania z funkcji Pilot Assist:

 • Na czas pierwszych kilku jazd z wykorzystaniem funkcji Pilot Assist dobrze jest wybrać spokojny ruch drogowy na autostradzie. Funkcja Pilot Assist działa najlepiej na suchych autostradach z wyraźnymi liniami wyznaczającymi pasy ruchu i płynnymv ruchem pojazdów.
 • Poświęć sporo czasu na zapoznanie się z tą funkcją. Po pewnym czasie przyzwyczaisz się do sposobu działania funkcji Pilot Assist i nauczysz się, w jakich sytuacjach może Ci ona pomóc. Ważne jest, abyś zawsze prowadził samochód uważnie i trzymał dłonie na kierownicy. Ostateczną odpowiedzialność za bezpieczne prowadzenie pojazdu ponosi zawsze kierowca, nawet w przypadku korzystania z funkcji Pilot Assist.

Funkcja Pilot Assist na zakrętach i skrzyżowaniach

 • Funkcja Pilot Assist współdziała z Tobą, czyli kierowcą. Dlatego powinieneś być zawsze przygotowany do zwiększenia własnego wkładu w kierowanie pojazdem, szczególnie na zakrętach. Nie czekaj, aż samochód zacznie wspomagać kierowanie. Wykonaj niezbędne manewry kierownicą.
 • Jeśli zbliżasz się do zjazdu lub skrzyżowania, zjedź w kierunku docelowego pasa ruchu – w ten sposób poinformujesz funkcję Pilot Assist, dokąd zmierzasz.

Funkcja Pilot Assist stara się utrzymać samochód pośrodku pasa ruchu

 • Gdy funkcja Pilot Assist pomaga w kierowaniu, stara się ustawić samochód pośrodku między widocznymi liniami wyznaczającymi pas ruchu. Aby jazda była bardziej płynna, warto pozwolić samochodowi na znalezienie dobrej pozycji. Zawsze możesz samodzielnie skorygować położenie samochodu, zwiększając wkład w kierowanie. Musisz dopilnować, by Twój samochód znajdował się w bezpiecznym położeniu na pasie ruchu.
 • Jeśli uważasz, że funkcja Pilot Assist ustawia samochód w sposób nieodpowiedni do sytuacji na drodze albo niezgodnie z tym, w jaki sposób chciałbyś prowadzić samochód, możesz po prostu wyłączyć funkcję Pilot Assist lub włączyć układ aktywnej kontroli prędkości jazdy za pomocą przycisków na kierownicy. Włączoną funkcję Pilot Assist możesz przełączyć na układ aktywnej kontroli prędkości jazdy, naciskając przycisk strzałki w lewo na kierownicy. Aby ponownie aktywować funkcję Pilot Assist, naciśnij przycisk strzałki w prawo na kierownicy.

Wspomaganie kierowania może się wyłączyć i włączyć w każdym momencie

Trzeba pamiętać, że wspomaganie kierowania może się wyłączyć i włączyć w każdym momencie bez uprzedzenia. Może się tak stać na przykład wtedy, gdy linie wyznaczające pas ruchu nie są wystarczająco wyraźne i układ ich nie wykrywa.

Skoncentruj się na prowadzeniu samochodu i trzymaj dłonie na kierownicy

Ważne jest także, abyś podczas jazdy zawsze pozostawał aktywny i uważny, ponieważ funkcja Pilot Assist nie jest w stanie zinterpretować każdej sytuacji i może się wyłączyć i włączyć bez uprzedzenia. Jeśli układ wykryje, że nie trzymasz dłoni na kierownicy, rozlegnie się ostrzeżenie dźwiękowe i na wyświetlaczu kierowcy pojawi się komunikat tekstowy. Jeśli nie postąpisz zgodnie z instrukcją, funkcja Pilot Assist zostanie wyłączona.

Volvo XC40 Mild-hybrid bok

Systemy bezpieczeństwa w Volvo

Warunki działania funkcji Pilot Assist

Aby funkcja Pilot Assist mogła pomagać kierowcy w prowadzeniu samochodu i zapewniać wspomaganie kierowania, muszą być spełnione poniższe warunki:

 • Funkcja Pilot Assist musi zostać włączona za pomocą przycisku na kierownicy.
 • Kierowca musi mieć zapięty pas bezpieczeństwa i drzwi kierowcy muszą być zamknięte.
 • Oznaczenia krawędzi pasa ruchu muszą być czytelne i wykrywane przez samochód. Jeśli samochód nie wykrywa linii pasa ruchu, wspomaganie kierowania może ustać/powrócić bez ostrzeżenia.
 • Prędkość nie może przekraczać 140 km/h (87 mph).
 • Kierowca musi trzymać swoje ręce na kierownicy.
Dom Volvo Warszawa

Dom Volvo

Masz pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najnowszych systemach bezpieczeństwa w samochodach Volvo lub poznać ofertę na samochody dostępne w naszej gamie, po prostu napisz do nas.

Wypełnij formularz, oddzwonimy
Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 777 00 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Dom Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Dom Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, min. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informacjęo treściach, jakich poszukują uzytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PERSONALIZACJA REKLAM

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

review