Historia marki Volvo

Od pierwszego auta do dziś

1927 - pierwszy samochód Volvo wyjeżdża z fabryki

Historia marki Volvo

1927 – Pierwsze Volvo wyjeżdża z fabryki

Rozpoczęliśmy produkcję w 1927 roku, widząc, że żadne inne samochody nie są wystarczająco wytrzymałe ani bezpieczne, aby mogły poruszać się po szwedzkich drogach. Dowiedz się więcej o naszych modelach i przełomowych wydarzeniach w naszej historii.

1944 - Volvo PV 444

Historia marki Volvo

1944 – Produkcja modelu PV 444

1 września 1944 r. w Sztokholmie zaprezentowano samochód, który miał uczynić z Volvo międzynarodową firmę samochodową. „Małe Volvo”, jak je nazywano, było postrzegane w Szwecji jako zapowiedź powojennego dobrobytu – w ciągu dwóch tygodni model PV 444 zdobył 2300 zamówień.

1953 - pierwsze kombi Volvo Duett

Historia marki Volvo

1953 – Pierwszy "kombiak" Volvo

Volvo Duett zostało zaprezentowane jako „dwa samochody w jednym” – zarówno do pracy, jak i do wypoczynku. Model ten zapoczątkował długą historię naszej linii kombi, a z czasem Volvo stało się synonimem tego praktycznego typu nadwozia. Od tamtego czasu powstało ponad 6 milionów samochodów Volvo z nadwoziem kombi.

1955 - początek eksportu Volvo do USA

Historia marki Volvo

1955 – Rozpoczęcie eksportu do USA

W sierpniu 1955 roku pierwsze PV 444 rozładowano w porcie Long Beach w Kalifornii. Mimo sceptycznych komentarzy dwa lata później Volvo Cars stało się drugą co do wielkości marką importową w Kalifornii, a w 1974 roku Stany Zjednoczone stały się ówcześnie naszym największym rynkiem.

1959 - trzypunktowe pasy bezpieczeństwa Volvo

Historia marki Volvo

1959 – Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa

Inżynier Volvo Nils Bohlin wprowadził do seryjnej produkcji PV 544 trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, a my zrzekliśmy się naszych praw patentowych, aby każdy mógł skorzystać z tego rozwiązania. Szacuje się, że do chwili obecnej trzypunktowy pas bezpieczeństwa uratował ponad milion istnień ludzkich.

1976 - Volvo wyznacznikiem bezpieczeństwa w USA

Historia marki Volvo

1976 – Volvo wzorcem bezpieczeństwa w USA

Nasza międzynarodowa reputacja jako lidera w zakresie zaawansowanego bezpieczeństwa została potwierdzona, gdy rząd USA zakupił 24 samochody Volvo 240 do szeroko zakrojonych testów zderzeniowych. W wyniku testów Volvo zostało wówczas oficjalnie wybrane jako wzorzec wyznaczający standardy bezpieczeństwa dla wszystkich nowych samochodów.

2022 - premiera Volvo XC90

Historia marki Volvo

2002 – Produkcja pierwszego SUV-a Volvo

Wprowadzenie na rynek Volvo XC90 okazało się ogólnoświatowym sukcesem. Model ten na nowo zdefiniował segment dużych SUVów i w ciągu kilku lat stał się najważniejszym produktem eksportowym Szwecji.

2013 - pierwsza fabryka Volvo w Chinach

Historia marki Volvo

2013 – Rozpoczęcie produkcji w Chinach

Uruchomiliśmy nasz pierwszy kompletny zakład produkcyjny poza Europą. Zakład powstał w Chengdu, gdzie na początku wytwarzaliśmy Volvo S60L i XC60.

2015 - Volvo XC90 drugiej generacji

Historia marki Volvo

2015 – Wprowadzenie XC90 II generacji

XC90 drugiej generacji zapoczątkowało nowy rozdział w naszej historii. Model ten integrował zupełnie nowy język projektowania, nowe technologie i nową platformę Scalable Product Architecture (SPA).

2017 - premiera Volvo XC40

Historia marki Volvo

2017 – Pierwszy kompaktowy SUV Volvo

Volvo XC40 to pierwszy model oparty na naszej kompaktowej platformie modułowej (CMA), która wyznaczyła nasz nowy standard w zakresie projektowania, komunikacji i bezpieczeństwa. Był to również pierwszy model samochodu dostępny w miesięcznej usłudze abonamentowej Care by Volvo.

2018 - pierwsza fabryka Volvo w USA

Historia marki Volvo

2018 – Start produkcji w USA

Otworzyliśmy nasz pierwszy zakład produkcyjny w USA w Charleston (Karolina Południowa), czyniąc z Volvo Cars prawdziwie globalnego producenta samochodów z fabrykami w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

2019 - premiera elektrycznego Volvo XC40

Historia marki Volvo

2019 – Pierwszy w 100% elektryczny SUV Volvo

Volvo XC40 Recharge P8 było naszym pierwszym w pełni elektrycznym SUVem. Model ten bazował na bestsellerze XC40 i był pierwszym Volvo wyposażonym w zupełnie nowy system informacyjno-rozrywkowy oparty na systemie Android.

Volvo C40 Recharge bok

Historia marki Volvo

2021 – Wprowadzenie modelu C40

Wprowadzenie do oferty pierwszego crossovera Volvo, dostępnego wyłącznie z napędem elektrycznym. Sportowa sylwetka i zupełnie nowy design.

Poznaj bliżej Volvo C40
Volvo EX90 przód bok

Historia marki Volvo

2022 – Premiera modelu EX90

Z dniem premiery prawdopodobnie najbardziej bezpieczne auto produkowane seryjnie. Zaawansowane urządzenia w postaci sterowanych komputerowo kamer, radarów i lidarów tworzą 360-stopniowy, ciągły obraz otoczenia samochodu.

Poznaj bliżej Volvo EX90
Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 777 00 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Dom Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Dom Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, min. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informacjęo treściach, jakich poszukują uzytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PERSONALIZACJA REKLAM

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.