Volvo EX90 Excellence

Luksus i innowacje w segmencie premium

Luksusowe Volvo EX90 Excellence

25.05.2023

Nasze najnowsze Volvo EX90 przyciąga uwagę, a jego wersja Excellence jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Na targach w Szanghaju zaprezentowaliśmy tę limitowaną edycję najbardziej luksusowego modelu. Auta premium są znane z rozpieszczania swoich pasażerów, ale czym wyróżnia się Volvo EX90 Excellence?

Volvo EX90 Excellence – wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju

W wielu samochodach kierowca i pasażer obok niego mają najwygodniejsze siedzenia.

Ale co jeśli właściciel chciałby cieszyć się komfortem siedząc z tyłu?

W Volvo EX90 siedzenia drugiego rzędu są równie wygodne. Są oddzielne i posiadają szeroki zakres regulacji. Wielu biznesmenów pracuje w trakcie podróży samochodem, mając wiele obowiązków do załatwienia. Volvo EX90 oferuje wygodne tylne siedzenia, które mogą być idealnym miejscem do pracy. Zresztą zabieganych przedsiębiorców można spotkać na każdym kontynencie.

Björn Annwall, dyrektor handlowy i zastępca prezesa Volvo Cars, powiedział:

„Wraz z EX90 Excellence demonstrujemy naszą zdolność do wprowadzania innowacji w najwyższym segmencie premium i spełniania specyficznych wymagań rynku naszymi samochodami. Najpierw będzie oferowany w Chinach, ponieważ rynek chiński jest niezwykle ważny dla naszej firmy, a EX90 Excellence został stworzony, aby zaspokoić popyt na wysokiej klasy samochody z szoferem.”

Zewnętrznie Volvo EX90 Excellence przeszło drobne modyfikacje w porównaniu z siedmiomiejscową wersją, co sprawia, że wygląda jeszcze lepiej. Nadwozie ma dwukolorową kolorystykę i specjalnie zaprojektowane 22-calowe kute felgi. Te felgi mają doskonałe właściwości aerodynamiczne i są wzmocnione.

Volvo EX90 jest wyrazem tego, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy” – powiedział Javier Varela, dyrektor operacyjny i zastępca prezesa Volvo Cars. „Jest w pełni elektryczny, zaprojektowany w celu dalszego podnoszenia naszych standardów bezpieczeństwa, pierwszy samochód Volvo, który został naprawdę zdefiniowany przez oprogramowanie i część szerszego ekosystemu, łączącego się z Twoim domem i innymi urządzeniami. Volvo EX90 to pod wieloma względami początek czegoś nowego dla Volvo Cars.”

Niezrównany luksus wnętrza Volvo EX90 Excellence

Największą zmianą jest drugi rząd siedzeń. Zamiast typowej kanapy, zastosowano dwa oddzielne siedzenia, podobne do tych z przodu. Dodatkowe, miękkie poduszki zostały umieszczone przy zagłówkach. Między siedzeniami znajduje się lodówka, w której można schłodzić napoje. Pasażerowie tylnej części samochodu mają również dostęp do konsoli sterującej funkcjami. Dotykowe panele są wkomponowane w powierzchnię z naturalnego drewna. Tylne siedzenia są wyposażone w funkcję masażu (pięć różnych poziomów) i ogrzewania (trzy stopnie). Kryształowy przełącznik Orrefors służy do sterowania dozownikiem zapachu, który oferuje trzy różne aromaty. Nastrojowe oświetlenie o wielu punktach świetlnych dodatkowo tworzy odpowiednią atmosferę w kabinie.

Dostępne są dwa różne materiały tapicerki: mieszanka wełny lub Nordico. Materiał Nordico został stworzony z recyklingu, używając tekstyliów wykonanych z butelek PET oraz materiałów pochodzenia biologicznego z lasów w Szwecji i Finlandii. Mieszanka wełny jest certyfikowana zgodnie ze ścisłymi normami zrównoważonego rozwoju pod względem dobrostanu zwierząt, kwestii środowiskowych i społecznych.

Zaawansowana technologicznie platforma

Pod względem technologicznym EX90 Excellence korzysta z tej samej zaawansowanej bazy technologicznej, która została zaprezentowana w Volvo EX90 w zeszłym roku. EX90 Excellence jest najbezpieczniejszym czteromiejscowym samochodem, jaki kiedykolwiek został zbudowany przez Volvo. Oferuje niewidzialną tarczę bezpieczeństwa dzięki najnowszym czujnikom wewnętrznym i zewnętrznym oraz standardowej technologii Lidar firmy Luminar i przełomowemu systemowi rozumienia kierowcy.

Podstawowy system, oparty na samochodowej platformie komputerowej NVIDIA DRIVE® z układami scalonymi Xavier i Orin oraz platformami Snapdragon® Cockpit firmy Qualcomm Technologies, Inc., w połączeniu z oprogramowaniem Volvo, obsługuje kluczowe funkcje wewnątrz samochodu, zapewniając większą responsywność i lepsze doznania.

Volvo EX90 Excellence to nie tylko nowy samochód, ale także zaawansowany komputer na kółkach. Dzięki regularnym bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania, EX90 Excellence będzie stawał się coraz lepszy z czasem, tak jak Twój smartfon czy laptop.

Centralny ekran o przekątnej 14,5 cala zapewnia dostęp do intuicyjnego systemu informacyjno-rozrywkowego. Dzięki standardowemu połączeniu 5G instalowanie aplikacji na głównym ekranie jest łatwe i szybkie, gdy jesteśmy w zasięgu sieci. System audio, przygotowany do strumieniowego odtwarzania muzyki i podcastów, oferuje doskonałe brzmienie za pomocą głośników Bowers Wilkins High Fidelity.

Volvo EX90 Excellence jest pierwszym samochodem Volvo wyposażonym w system Dolby Atmos, który zapewnia przestrzenne brzmienie. System dźwiękowy jest dostosowany do czteromiejscowej konfiguracji wnętrza, a głośniki zintegrowane z zagłówkami zapewniają wciągające doznania dźwiękowe. Dzięki dwóm silnikom elektrycznym i napędowi na wszystkie koła, Volvo EX90 Excellence zapewnia płynną jazdę i zasięg do 650 kilometrów w cyklu CLTC na jednym ładowaniu.

Platformy Snapdragon Cockpit są produktami firmy Qualcomm Technologies, Inc.

Dom Volvo Warszawa

DOM VOLVO

Największy Autoryzowany Salon Volvo w Polsce

POZNAJ GAMĘ MODELI VOLVO
Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 777 00 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Dom Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Dom Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, min. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informacjęo treściach, jakich poszukują uzytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PERSONALIZACJA REKLAM

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.