Dlaczego warto mieć box dachowy?

Volvo XC90 akcesoria box dachowy

6 powodów, dla których warto posiadać bagażnik box dachowy

1. Niezależność

Podróżowanie jest jeszcze fajniejsze, kiedy nie ogranicza Cię rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Nie w każde miejsce będziesz w stanie dojść pieszo czy dojechać komunikacją miejską bez licznych przesiadek. Podróżowanie własnym samochodem to prawdziwy komfort i niezależność. Pojemnik dachowy umożliwia dodatkowo podróżowanie samochodem, dokąd chcesz i kiedy chcesz, z możliwością zapakowania jeszcze większego bagażu.

2. Bezpieczeństwo

Podróżując samochodem osobowym Twoje rzeczy będą bezpiecznie zamknięte w pojemniku dachowym. Boxy samochodowe Volvo posiadają specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwiają otwarcie ich przez osoby trzecie.

Podróżując możesz spotkać przechowalnie bagażu, w których możliwe jest pozostawienie swojego podróżniczego dobytku. Jednak w tych miejscach nie powinno zostawiać się cennych rzeczy. Najczęściej pracownicy przechowalni bagażu nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy zaginione. Box dachowy zapewni Ci spokój i pewność, że Twój bagaż będzie bezpieczny i zawsze blisko Ciebie.

3. Jednorazowy koszt zakupu pojemnika dachowego

Kupując box samochodowy ponosisz jednorazowy koszt zakupu. Jest to akcesorium, którego raczej nie wymienia się często. Dobrej jakości materiał zapewnia trwałość i wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, np.: uderzenie kamyczków, wypadających spod kół innych samochodów, deszcz czy grad.

Korzystając z przechowalni rzeczy jesteś narażony na wielokrotne ponoszenie kosztów z tym związanych. Jest to szczególnie ważne, jeśli często podróżujesz.

4. Wygoda

Podróż z boxem samochodowym jest po prostu wygodna. Unikasz obowiązku dźwigania ze sobą walizek i innego rodzaju bagaży. Ta zaleta może okazać się najbardziej przydatna podczas tzw. podróży objazdowych, kiedy w jednym miejscu spędzasz 1-2 dni. Dzięki temu zwiedzisz większą część kraju, do którego się wybrałeś bez zbędnych komplikacji.

5. Większa przestrzeń ładunkowa

Przestrzeń ładunkowa samochodów osobowych jest ograniczona. Jest to problem szczególnie właścicieli mniejszych modeli aut. Dodatkowy bagażnik samochodowy znacznie zwiększa przestrzeń bagażową samochodu. Volvo oferuje boxy samochodowe, które mają pojemności do 500 l. Taka przestrzeń da Ci możliwość zabrania dodatkowych bagaży, a nawet nart czy desek snowboardowych.

6. Czystość w środku samochodu

Dodatkową korzyścią z posiadania pojemnika dachowego jest zachowanie czystości w środku auta, szczególnie kiedy pogoda na zewnątrz nie jest sprzyjająca. Do takiego dodatkowego bagażnika samochodowego możesz schować np. zabłocone hulajnogi czy rowerki dzieci. Dzięki temu tapicerka w bagażniku będzie czysta, a Ty unikniesz konieczności jej prania.

Który box samochodowy wybrać?

Zastanów się, jaki rodzaj bagażu będziesz przewozić najczęściej. W zależności od tego możesz wybrać rodzaj bagażnika samochodowego. Volvo oferuje boxy samochodowe, które zamontujesz na dachu swojego samochodu oraz uchwyty na narty i rowery.

Kwestiami, które powinieneś przemyśleć, przed wyborem konkretnego modelu bagażnika samochodowego są:

  • pojemność,
  • materiał wykonania,
  • model i typ samochodu, do którego montowany będzie bagażnik,
  • dodatkowe funkcje bagażnika, np.: możliwość otwierania bagażnika z dwóch stron.

Komu przyda się pojemnik dachowy?

Pojemnik dachowy przyda się wszystkim osobom, które podróżują, ale również tym, którzy nie wyjeżdżają na wakacje zbyt często. To zdecydowanie dobre rozwiązanie dla rodzin.

Po zakupie i zamontowaniu boxu dachowego możesz bezpiecznie i komfortowo przemieszczać się ze swoją rodziną również na krótszych dystansach, np. podczas wyjazdu do rodziny z okazji świąt.

Jazda z bagażnikiem dachowym – o czym pamiętać?

Prowadząc samochód, na którym zamontowany jest pojemnik dachowy, pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności. Boxy samochodowe Volvo zaprojektowane są w taki sposób, aby generować jak najmniejszy opór powietrza. Wciąż jest to jednak element dodatkowy znajdujący się na Twoim samochodzie, który może w większym lub mniejszym stopniu zaburzać aerodynamikę auta. Koniecznie więc dostosuj swoją prędkość jazdy do wymagań technicznych konkretnego pojemnika dachowego Volvo.

Box na dachu zwiększa boczną powierzchnię samochodu. Dlatego wjeżdżając w miejsca, w których wiatr może być silniejszy i bardziej porywczy (np. na mosty), należy zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość jazdy.

Wjeżdżając w zakręt zmniejsz prędkość bardziej, niż zazwyczaj. Pamiętaj też, że zwiększone obciążenie samochodu wydłuża drogę hamowania. Dlatego zachowaj większy odstęp za poprzedzającymi Cię samochodami.

Cięższe bagaże spakuj do bagażnika samochodu, a lżejsze do boxa dachowego. Obciążenie tyłu samochodu sprawi, że przesunie się jego środek ciężkości. Dlatego przed wyruszeniem w drogę, obniż kąt nachylenia świateł, aby nie oślepiać nimi innych kierowców.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 777 00 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Dom Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Dom Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, min. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informacjęo treściach, jakich poszukują uzytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PERSONALIZACJA REKLAM

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

review