Jak wybrać bagażnik samochodowy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bagażnika

Volvo XC90 bagażnik rowerowy na hak holowniczy

Wybierasz się na wycieczkę z rodziną lub znajomymi, ale Twój samochód nie jest na tyle pojemny, aby pomieścić wszystkie bagaże? Dodatkowy bagażnik samochodowy to rozwiązanie dla Ciebie! Sprawdź na co zwracać uwagę podczas wyboru bagażnika samochodowego.

Bagażniki samochodowe – na co zwracać uwagę?

Dodatkowy bagażnik samochodowy powinien być dobrany zarówno do Twoich potrzeb, jak i do modelu auta. Głównym zadaniem takiego akcesorium jest zwiększenie przestrzeni bagażowej. Dlatego przed wyborem konkretnego modelu zastanów się co będziesz najczęściej w nim przewozić. Szacunkowa wielkość bagażu pomoże Ci podczas wyboru pojemności boxu samochodowego.

Jeśli planujesz przewozić bagaże dużego rozmiaru wybierz box dachowy Travel Active 500 o pojemności aż 500 l. Duża przestrzeń umożliwi przewiezienie plecaków, nart czy desek snowboardowych.

Montaż pojemnika dachowego

Istotną kwestią jest montaż pojemnika dachowego. Pamiętaj, że najprawdopodobniej będziesz korzystać z niego okazjonalnie. Dlatego montaż i demontaż bagażnika nie powinien zajmować zbyt dużo czasu.

Materiał, z którego wykonany jest box dachowy

Ważna jest też jakość materiału, z którego wykonany jest box samochodowy. Podczas jazdy bagażnik będzie narażony na czynniki zewnętrzne, np.: uderzenia kamyków, silny wiatr czy grad. Bagażnik powinien być wykonany z grubego i solidnego materiału, aby nie uległ zniszczeniu w trakcie podróży.

Box dachowy Travel Premier 430 marki Volvo wykonany jest z podwójnie powlekanego, formowanego podciśnieniowo tworzywa ABS, dzięki czemu jest odporny na uszkodzenia. Materiał ten jest lżejszy niż np. stal czy aluminium, co sprawia, że przenoszenie bagażnika jest bezproblemowe.

Wielkość boxu dachowego

Długość boxu samochodowego nie powinna być większa niż długość dachu samochodu. Jeśli będzie on dłuższy może stanowić zagrożenie, np. podczas silnego wiatru.

Certyfikaty bezpieczeństwa

Podczas wyboru bagażnika samochodowego warto sprawdzić, czy dany produkt posiada certyfikaty bezpieczeństwa, takie jak TÜV lub GS. Certyfikaty te świadczą o tym, że bagażnik spełnia wymogi dotyczące bezpieczeństwa i jest odpowiedni do użytku.

Model samochodu i typ nadwozia

Wybierając pojemnik dachowy sprawdź w instrukcji obsługi pojazdu jakie jest maksymalne obciążenie samochodu. Pamiętaj, że bagażnik nie może nadmiernie obciążać dachu. Do wagi bagażnika oraz potencjalnej wagi bagażu, który może być przewożony dolicz wagę akcesoriów, niezbędnych do montażu, np. belek.

Nie istnieją bagażniki uniwersalne, dlatego nie każdy rodzaj bagażnika samochodowego będzie pasować do Twojego auta. Pojemniki dachowe zazwyczaj pasują do konkretnego modelu samochodu, ale na rynku znajdziesz również takie bagażniki, które będą pasować do kilku modeli. Pamiętaj jednak, że sprzedając samochód nie zawsze musisz pozbywać się również bagażnika. Może okazać się, że wystarczy zmiana akcesoriów do montażu.

Dodatkowe funkcje pojemników dachowych

Wszelkie dodatkowe funkcje ułatwią Ci korzystanie z wybranego boxu dachowego. Box dachowy Space Design 420 marki Volvo wyróżnia się klapą otwieraną z dwóch stron. Dzięki temu możesz wkładać i wyjmować bagaże w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Jest dostępny w dwóch wariantach pojemności.

Rodzaje bagażników samochodowych

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bagażników samochodowych, np.:

  • Bagażnik dachowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów bagażników samochodowych, który pozwala na przewożenie dodatkowego bagażu na dachu samochodu. Może to być pojemnik, kosz lub uchwyt na narty czy deski snowboardowe.
  • Bagażnik na haki holownicze montowany jest na haku i pozwala na przewożenie większych i cięższych przedmiotów, takich jak rowery, motocykle czy quady.
  • Bagażnik tylny jest montowany z tyłu samochodu, najczęściej za pomocą uchwytów, które przylegają do karoserii. Pozwala on na przewożenie mniejszych przedmiotów, takich jak plecaki, torby czy sprzęt sportowy.
  • Bagażnik do przyczep montowany jest na przyczepie samochodowej i pozwala na przewożenie większych przedmiotów, takich jak meble czy urządzenia AGD.

Pojemnik dachowy do auta – jaki materiał wybrać?

Bagażnik samochodowy może być wykonany z różnych materiałów w zależności od producenta i modelu. Najczęściej stosowanymi materiałami są:

  • aluminium – jest lekkie, wytrzymałe i odporne na korozję;
  • stal – jest bardziej wytrzymała od aluminium, ale również cięższa. Stalowe bagażniki dachowe są zazwyczaj tańsze niż te wykonane z aluminium;
  • tworzywa sztuczne – są tańsze i lżejsze od aluminium oraz stali, ale zazwyczaj mniej wytrzymałe. Są również bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne;
  • włókna szklane – są lekkie, bardziej wytrzymałe niż tworzywa sztuczne oraz bardziej odporne na korozję,
  • kombinacja różnych materiałów – w niektórych modelach bagażników samochodowych wykorzystane są różne materiały, np. aluminium i tworzywa sztuczne, aby uzyskać pożądane właściwości, takie jak wytrzymałość i lekkość.

Box dachowy a zużycie paliwa

Jazda z bagażnikiem samochodowym zwiększa zużycie paliwa, ponieważ oprócz dodatkowego ciężaru generuje on również dodatkowy opór powietrza. Dlatego warto zwrócić uwagę na kształt bagażnika. Boxy samochodowe Volvo zaprojektowane zostały w taki sposób, aby opór powietrza był jak najmniejszy.

Aerodynamiczny kształt bagażników samochodowych Volvo nie powoduje dużego oporu powietrza oraz zmniejsza hałas wytwarzany podczas jazdy. Wybierz box dachowy Volvo, który swoim kształtem minimalizuje opór powietrza.

Zużycie paliwa podczas używania boxa samochodowego może zwiększyć się o 10-20%. Natomiast podczas przewożenia większych rozmiarów bagaży na dachu, np. Rowerów, spalanie może zwiększyć się o 30-40%.

Na zwiększenie spalania ma również wpływ przewożony ciężar i prędkość poruszania się. Im większa jest waga bagażu tym większe jest spalanie. Taka sama zależność obowiązuje w przypadku prędkości, z jaką się poruszamy

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 777 00 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Dom Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Dom Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, min. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informacjęo treściach, jakich poszukują uzytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PERSONALIZACJA REKLAM

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

review