Jak idealnie spakować auto?

5 wskazówek

Volvo XC60 box dachowy

Wszyscy wiemy, jak wygląda pakowanie bagaży przed podróżą samochodem. Wydaje Ci się, że to już wszystko, a i tak jest jeszcze kilka rzeczy, bez których nie możesz się obejść.

Pakowanie samochodu metodą Tetris

Jak poradzić sobie z tym problemem? Najlepiej zacząć od porządnego planowania. Przede wszystkim warto zastanowić się, które rzeczy są rzeczywiście niezbędne. Następnie warto podzielić bagaż na kategorie, takie jak odzież, artykuły higieniczne, jedzenie, elektronika, zabawki, itp. Warto też pamiętać o tym, że nie wszystko musimy pakować w jedno miejsce.

Kolejnym trikiem jest zastosowanie worków próżniowych. Dzięki nim można zredukować objętość ubrań nawet o 80%. Skorzystanie z bagażników dachowych lub haczyków przyklejanych do drzwi samochodu może być rozwiązaniem, które pozwoli Ci na przymocowanie dodatkowych bagaży.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak wykorzystanie techniki Tetrisa. Zastosowanie tej metody pozwoli na zmieszczenie większej ilości bagażu w pojeździe, co z pewnością ułatwi każdą wyczekiwaną podróż samochodem.

Runda 1

Dopasuj elementy – bagażnik

Niezależnie od tego czy jesteś początkujący czy należysz do profesjonalistów w „bagażowym Tetrisie” każdy musi pamiętać o kilku złotych zasadach. Najpierw umieść szczególnie ciężki bagaż o największej powierzchni na podłodze bagażnika, bezpośrednio za oparciem tylnego siedzenia, aby nie mógł się przesunąć lub przewrócić. Pomocna będzie tu również mata antypoślizgowa.

Następnie ułóż lekki bagaż na wierzchu dużych walizek (całość możesz zabezpieczyć pasem – najlepiej zabezpieczyć bagaże metodą na krzyż, w przeciwnym razie luźne przedmioty mogą zamienić się w niebezpieczne pociski). Warto również użyć siatki dzielącej bagażnik, zwłaszcza jeśli bagaże przekraczają wysokość tylnego siedzenia.

Runda 2

Następny poziom – wnętrze

Bagażnik jest pełny, ale zostało jeszcze kilka bagaży? Wewnątrz jest jeszcze trochę miejsca? A więc ciężki bagaż można bezpiecznie przechowywać w przestrzeni między przednimi i tylnymi fotelami. Pamiętaj, że utrudnia to jednak komfort jazdy pasażerom. Małe i lekkie przedmioty, które nie są koniecznie potrzebne podczas jazdy, przechowuj za przednim siedzeniem lub w torbach próżniowych.

Runda 3

Koniec gry? Jeszcze nie! Box dachowy

W Twoim samochodzie wciąż jest za mało miejsca? Nie ma problemu – wystarczy założyć box dachowy. Obowiązująca zasada? Siatka zabezpieczająca lub pasy napinające przed zsuwającymi się elementami oraz stabilne wzmocnienie przodu to cechy dobrych boxów dachowych.

Przestrzegaj kilku podstawowych zasad, aby nie zepsuć sobie przyjemności z jazdy: równomiernie rozłóż objętość (do 500 litrów), pamiętając o dopuszczalnym maksymalnym obciążeniu. Najcięższe przedmioty umieść w środkowej części.

Perfekcyjnie sprawdzą się tutaj różnorodne boxy zaprojektowane przez Volvo Cars. Pojemniki dachowe Volvo mają pojemność do 500 litrów, a przy tym są niezwykle eleganckie, funkcjonalne, stabilne i trwałe.

Runda 4

Poziom dodatkowy – bagażnik rowerowy

Dla wysportowanych urlopowiczów – jeśli chcesz aktywnie spędzić wakacje, być na wakacjach w ruchu i chcesz i mieć ze sobą swój rower, masz kilka możliwości na jego bezpieczne przewożenie.

Bagażnik dachowy

Duża zaleta bagażnika dachowego: nie tylko masz dobrą widoczność podczas jazdy, ale również swobodny dostęp do bagażnika samochodowego.

Ważne przy montażu bagażnika dachowego: ustaw go centralnie na pojeździe, aby obciążenie mogło równomiernie oddziaływać swoją wagą. Nigdy nie przekraczaj maksymalnej ładowności i prędkości.

Bagażnik dachowy sprawdza się najlepiej w przypadku lżejszych rowerów. Tutaj idealnym rozwiązaniem jest np. aluminiowy bagażnik rowerowy na dach z mocowaniem do ramy. Ten bagażnik rowerowy jest mocowany do ramy i charakteryzuje się nowoczesnym dynamicznym wzornictwem.

Bagażnik na hak

Stabilny bagażnik rowerowy na hak zapewnia bezpieczny transport nawet 4 rowerów – nawet tych cięższych, jak rowery elektryczne. Dzięki zintegrowanej funkcji składania, wiele bagażników tylnych zapewnia wygodny dostęp do przestrzeni bagażowej.

Idealnym przykładem jest tutaj składany bagażnik rowerowy na hak holowniczy na 2 lub 3-4 rowery. Bagażniki te są przygotowane do montażu na haku holowniczym z systemem FIX4BIKE®. Zaletą tego systemu jest lepsze mocowanie i łatwiejszy montaż bagażnika na haku holowniczym.

Również w tym przypadku nie wolno przekraczać maksymalnego obciążenia bagażnika i prędkości jazdy. Rowery nie powinny wystawać poza klapę tylną więcej niż 40 centymetrów. Maksymalna dopuszczalna szerokość różni się jednak w zależności od kraju. W niektórych krajach bagażnik rowerowy musi być także specjalnie oznakowany. Dlatego należy wcześniej dowiedzieć się, jakie przepisy obowiązują podczas podróży w konkretnych miejscach.

Pamiętaj! Zawsze dostosuj swój sposób jazdy, kiedy wybierasz się w podróż z dodatkowym bagażnikiem. Zmieniony środek ciężkości i aerodynamika mają wpływ na zachowanie samochodu na zakrętach i podczas hamowania. Należy jeździć jak najostrożniej i zwracać uwagę na nisko wiszące gałęzie, przejścia podziemne, tunele i mosty i nieustannie przestrzegać ograniczeń prędkości.

Runda 5

Pod ciśnieniem – ciśnienie w oponach

Pamiętaj, aby dostosować ciśnienie w oponach do zwiększonej masy samochodu z Twoimi bagażami. Optymalne wartości barów możesz znaleźć w książeczce technicznej Twojego samochodu. Czasami te wskazania można również znaleźć na naklejce w klapce wlewu paliwa. Koniecznie trzymaj się wytycznych podanych przez producenta Twojego samochodu.

Co jeszcze warto mieć w samochodzie wybierając się w podróż?

 

Oto nasza lista kontrolna:

  • Atlas samochodowy: na wszelki wypadek, gdyby nawigacja źle Cię poprowadziła lub bateria Twojego smartfona się rozładowała.
  • Zapas płynu do spryskiwaczy: aby brudna szyba nie zakłóciła podziwiania widoków.
  • Dokumenty do protokołu powypadkowego: żebyś miał wszystko napisane czarno na białym.
  • Apteczka: miejmy nadzieję, że nie będzie potrzebna, ale posiadanie jej to konieczność Zwróć uwagę na daty ważności!
  • Kamizelka o wysokiej widoczności (musisz to mieć!).
  • Trójkąt ostrzegawczy: na wszelki wypadek (też wymagany!).
  • Lina holownicza: żeby nikt nie został w tyle.
  • Podnośnik: żeby wystartować, czasem najpierw trzeba podnieść się do góry.
  • Latarka: do nocnych eskapad.

Powodzenia i udanej podróży!

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 777 00 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Dom Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Dom Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, min. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informacjęo treściach, jakich poszukują uzytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PERSONALIZACJA REKLAM

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.